Гаряча тема:
- Війна
Жителька Летичівщини перерахувала шахраям десять тисяч гривень

Жінка намагалася купити через інтернет зерно.
Днями 48-річна жителька одного з сіл, що на Летичівщині, натрапила на оголошення в фейсбуці про продаж зерна, кукурудзи та ячменю за низькими цінами. Зв’язавшись з продавцем по телефону, вони домовились про ціну та доставку товару.
Як повідомляють у Хмельницькому районному управлінні поліції, згодом жінка перерахувала за покупку 10 тисяч гривень. Після цього продавці не виходять на зв’язок.
«За вказаним фактом працівники поліції відкриті кримінальне провадження за частиною 1 статті 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Тривають слідчі дії», - йдеться у повідомленні.
До теми: Товар «зник» на етапі доставки. Шахраї ошукали підприємицю з Кам’янеччини.
Щоб залишатися у безпеці під час здійснення онлайн-покупок та не бути ошуканими, у кіберполіції Хмельниччини перерахували основні правила, яких варто дотримуватися покупцям:
- Бути обережними із рекламними листами у електронних поштових скриньках.
Зазвичай саме шахраї поширюють занадто привабливі пропозиції електронною поштою для заманювання користувачів. Лист може бути будь-якого змісту, але головна його мета — спонукати користувача перейти за посиланням. Саме таким чином зловмисники інфікують ваш комп’ютер, викрадають конфіденційну інформацію, персональні та облікові дані.
Не переходьте за підозрілими посиланнями в електронній пошті та не завантажуйте вкладення від невідомих відправників. Якщо ж Вас зацікавила пропозиція, зайдіть на зазначений веб-сайт організації та дізнайтесь, чи надіслана вам інформація відповідає дійсності.
- Перевіряйте сайти на легітимність
Нерідко шахраї вдаються до хитрощів, створюючи зі злочинною метою сайти-двійники відомих установ, організацій, магазинів. Це так звані фішингові сайти, через які злодії також заволодівають вашими персональними даними, кодами, паролями, доступами до банківських рахунків.
Для перевірки надійності веб-сайту зверніть увагу на його захищеність: це іконка у вигляді замка у адресному рядку браузера або адреса посилання, яка починається з https://. Вони є ознакою того, що з’єднання між користувачем та сайтом шифрується і захищене від перехоплення даних зловмисниками.
- Підозрілі SMS-повідомлення від імені банків, магазинів тощо
Підозрілі тексти із шкідливими посиланнями та шахрайські повідомлення нібито від імені банку про загрозу вашим банківським рахункам — все це методи, які використовують онлайн-шахраї. Лякаючи вас повідомленнями на зразок «з вашої карти намагались зняти гроші…», зловмисники впливають на психіку і змушують вас поділитися конфіденційною інформацією, наприклад, банківськими реквізитами. Тож завжди перевіряйте інформацію через першоджерело.
- Надійні паролі та PIN-коди
Складні та унікальні паролі є основою безпечного здійснення покупок в Інтернеті. Намагайтеся уникати створення облікових записів на сайтах роздрібних продавців (особливо — з прив’язкою до соцмереж) та використовуйте безпечний спосіб оплати, не підключаючи до інтернет-платежів основний банківський рахунок. Краще створіть окрему віртуальну карту і вносьте на неї лише ту суму, яка необхідна для розрахунку за покупку. Таким чином, ви, принаймні, зможете захистити від шахраїв основну суму своїх заощаджень, які зберігаються на рахунках. Також у разі можливості використовуйте двофакторну аутентифікацію для додаткового рівня захисту ваших транзакцій.
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: