ye-logo.v1.2

Жителька Летичівщини перерахувала шахраям десять тисяч гривень

Кримінал 690
Жінка залишилася без 10 тисяч гривень
Жінка залишилася без 10 тисяч гривень. Фото: ілюстративне pixabay.com

Жінка намагалася купити через інтернет зерно.

Днями 48-річна жителька одного з сіл, що на Летичівщині, натрапила на оголошення в фейсбуці про продаж зерна, кукурудзи та ячменю за низькими цінами. Зв’язавшись з продавцем по телефону, вони домовились про ціну та доставку товару.

Як повідомляють у Хмельницькому районному управлінні поліції, згодом жінка перерахувала за покупку 10 тисяч гривень. Після цього продавці не виходять на зв’язок.

«За вказаним фактом працівники поліції відкриті кримінальне провадження за частиною 1 статті 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Тривають слідчі дії», - йдеться у повідомленні.

До теми: Товар «зник» на етапі доставки. Шахраї ошукали підприємицю з Кам’янеччини.

Щоб залишатися у безпеці під час здійснення онлайн-покупок та не бути ошуканими, у кіберполіції Хмельниччини перерахували основні правила, яких варто дотримуватися покупцям:

  • Бути обережними із рекламними листами у електронних поштових скриньках.

Зазвичай саме шахраї поширюють занадто привабливі пропозиції електронною поштою для заманювання користувачів. Лист може бути будь-якого змісту, але головна його мета — спонукати користувача перейти за посиланням. Саме таким чином зловмисники інфікують ваш комп’ютер, викрадають конфіденційну інформацію, персональні та облікові дані.

Не переходьте за підозрілими посиланнями в електронній пошті та не завантажуйте вкладення від невідомих відправників. Якщо ж Вас зацікавила пропозиція, зайдіть на зазначений веб-сайт організації та дізнайтесь, чи надіслана вам інформація відповідає дійсності.

  • Перевіряйте сайти на легітимність

Нерідко шахраї вдаються до хитрощів, створюючи зі злочинною метою сайти-двійники відомих установ, організацій, магазинів. Це так звані фішингові сайти, через які злодії також заволодівають вашими персональними даними, кодами, паролями, доступами до банківських рахунків.

Для перевірки надійності веб-сайту зверніть увагу на його захищеність: це іконка у вигляді замка у адресному рядку браузера або адреса посилання, яка починається з https://. Вони є ознакою того, що з’єднання між користувачем та сайтом шифрується і захищене від перехоплення даних зловмисниками.

  • Підозрілі SMS-повідомлення від імені банків, магазинів тощо

Підозрілі тексти із шкідливими посиланнями та шахрайські повідомлення нібито від імені банку про загрозу вашим банківським рахункам — все це методи, які використовують онлайн-шахраї. Лякаючи вас повідомленнями на зразок «з вашої карти намагались зняти гроші…», зловмисники впливають на психіку і змушують вас поділитися конфіденційною інформацією, наприклад, банківськими реквізитами. Тож завжди перевіряйте інформацію через першоджерело.

  • Надійні паролі та PIN-коди

Складні та унікальні паролі є основою безпечного здійснення покупок в Інтернеті. Намагайтеся уникати створення облікових записів на сайтах роздрібних продавців (особливо — з прив’язкою до соцмереж) та використовуйте безпечний спосіб оплати, не підключаючи до інтернет-платежів основний банківський рахунок. Краще створіть окрему віртуальну карту і вносьте на неї лише ту суму, яка необхідна для розрахунку за покупку. Таким чином, ви, принаймні, зможете захистити від шахраїв основну суму своїх заощаджень, які зберігаються на рахунках. Також у разі можливості використовуйте двофакторну аутентифікацію для додаткового рівня захисту ваших транзакцій.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Інформація з інших ресурсів

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую