ye-logo.v1.2

У Хмельницькому оштрафували підприємця за продаж екстремістської літератури

Кримінал 1818
Суд призначив чоловіку 3 тисячі 400 гривень штрафу
Суд призначив чоловіку 3 тисячі 400 гривень штрафу. Фото: з архіву редакції

Продана ним книга пропагує ненависть до євреїв та християн.

Нещодавно Хмельницький міськрайонний суд визнав винним підприємця винним у торгівлі забороненою літературою. Він продав на місцевому ринку книгу «Удар русских богов». За це йому призначили понад три тисячі гривень штрафу. Крім того, знищити екстремістську літературу. Про це свідчить вирок, винесений 22 вересня.

Згідно з ним, фізична особа-підприємець 31 березня цього року в одному з магазинів у центральному павільйоні хмельницького ринку «Кооператор» продав за 110 гривень книгу «Удар русских богов». Вона була видана у 2007 році у харківському видавництві. Однак з 2009-го внесена у «Перелік книжкових видань, зміст яких спрямований на ліквідацію незалежності України, пропаганду насильства, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини».

Зокрема, вона пропагує нацистські ідеї та ненависть до євреїв та християн. Крім кількох її примірників, у чоловіка вилучили ще й книги «Русская весна» та «Божий народ» (вони теж мають ознаки пропаганди антисемітизму — авт.).

Під час розгляду справи чоловік повністю визнав свою провину та розкаявся у вчиненому. Також уклав угоду з прокуратурою зі затвердженим йому покаранням.

Таким чином Хмельницький міськрайонний суд визнав підприємця винним за статтею 436 Кримінального кодексу України (Пропаганда війни), максимальне покарання передбачене якою — до трьох років позбавлення волі. Однак чоловіку орган правосуддя призначив 3 тисячі 400 гривень штрафу. А також присудив знищити три примірники книги «Удар русских богов». Натомість книги «Русская весна» та «Божий народ» мають повернути обвинуваченому.

Наразі цей вирок не набув остаточної законної сили, адже на нього можна подати апеляцію впродовж 30 днів з дати його проголошення.

Читайте також: Засудили чоловіка, який переслідував та погрожував облити кислотою ексдружину

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую