ye-logo.v1.2

Напад на хмельницьку журналістку: Альона Береза досі не почувається у безпеці

Кримінал 3364
Альона Береза пов
Альона Береза пов'язує нещодавній напад зі своєю журналістською та громадською діяльністю. Фото: з архіву редакції

Знайти виконавців і замовників нападу на неї поліцію закликали кілька десятків громадських організацій країни.

У Хмельницькому майже тиждень тому поки що невідомий чоловік напав на місцеву громадську активістку та журналістку-розслідувачку Альону Березу. Зловмисник вилив на неї речовину з різким неприємним запахом. За цей час поліція відкрила кримінальне провадження, надала журналістці озброєну охорону, а громадські організації з різних міст України закликали правоохоронців максимально швидко і професійно розслідувати справу… Сайт «Є» запитав в Альони Берези, як після нападу змінилося її життя та чи нині вона відчуває загрозу.

Напад на Альону Березу стався 3 листопада близько 13-ї години. Журналістка пройшла кілька метрів від спортклубу на вулиці Зарічанській, коли до неї зі спини підійшов зловмисник і вилив рідину з різким неприємним запахом. Опісля, не промовивши жодного слова, зник з місця події. Це був чоловік з бородою, частину обличчя якого закривала чорна маска. Цей напад Альона Береза пов’язує зі своєю журналістською та громадською діяльністю. Припускає, що причиною міг стати один з її останніх матеріалів щодо декларацій місцевих депутатів або заступників міського голови.

«Я не отримувала погроз, тому мене здивувала ця ситуація. Коли знаєш, що хтось невдоволений твоїм матеріалом, то готуєшся до подібного», — зазначила Альона Береза.

Вона розповіла, що нещодавні події вплинули на її звичне життя: доводиться перебувати з озброєною охороною та дотримуватися певного розкладу. Щобільше вона досі не почувається у безпеці.

«Поки не знайдуть хоча б нападника, я не зможу почуватися у безпеці. Також переживаю за своїх рідних. Але дуже тішуся, що поряд і на всеукраїнському рівні є люди, які допомагають усе це пережити. Дуже вдячна журналістам і громадським активістам за їх підтримку, що вони не дали замовчати цю справу», — поділилася Альона Береза.

Наразі слідчі кваліфікують подію як хуліганство. Фото: Хмельницького районного управління поліції

Наразі слідчі кваліфікують подію як хуліганство. Фото: Хмельницького районного управління поліції

Власне після нападу співробітники Хмельницького районного управління поліції відкрили кримінальне провадження за частиною 1 статті 296 (Хуліганство) Кримінального кодексу України. Передбачене нею покарання: від 17 тисяч до 34 тисяч гривень штрафу або до шести місяців арешту, або до п’яти років обмеження волі. Наразі правоохоронці встановлюють особу нападника.

«Оскільки пов’язую цей напад з професійною діяльністю, вважаю справу варто було б кваліфікувати за іншою статтею Кримінального кодексу. Але загалом бачу, що поліція дійсно працює. Сподіваюся, невдовзі нам буде відома особа нападника», — зазначила журналістка.

До речі, на цю подію вже відреагувало кілька десятків громадських організацій і спілок країни. Наприклад, Національна спілка журналістів України, Центр демократії та верховенства права, ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення», ГО «Детектор медіа»… Вони спільною заявою закликали Національну поліцію максимально швидко і професійно розслідувати напад на Альону Березу, покарати нападників і замовників.

«Цей інцидент свідчить, що в Україні продовжується атака й залякування громадських активістів. Серйозне занепокоєння викликає систематичне насильство проти журналістів. Впродовж десяти місяців цього року на підконтрольній українському урядові території відбулося 59 інцидентів зі застосуванням сили до представників ЗМІ, які на той час займалися професійною діяльністю», — зазначили представники Центру демократії та верховенства права.

Читайте також: Покарання за підроблені COVID-сертифікати хочуть посилити: як голосували нардепи від Хмельниччини

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую