ye-logo.v1.2

На Хмельниччині засудили місцевого депутата, який не вказав фірму та причеп у декларації

Кримінал 1601
Депутата засудили через невказання кількох активів. Він з цим не згоден
Депутата засудили через невказання кількох активів. Він з цим не згоден. Фото: unn.com.ua

Депутат провину не визнав та скаржився на електронну систему.

Суд визнав винним та оштрафував на 51 тисячу гривень депутата Кам`янець-Подільської районної ради, у якого знайшли невідповідності у декларації на суму понад 1,5 мільйона гривень. Також його позбавили права обіймати посади, пов`язані з виконанням функцій органів місцевого самоврядування строком на один рік. Про це йдеться у вироку Кам`янець-Подільського міськрайонного суду.

В судовому реєстрі вказано, що обвинувачений обіймає посаду голови правління кам`янець-подільського АТ «Гіпсовик». Правоохоронці встановили, що обвинувачений мав подавати декларацію як депутат місцевої ради. Але у своїй декларації за 2020 рік чоловік вказав, не все майно та корпоративні права, які йому належали.

Так, він не зазначив наявність та вартість напівпричепа марки SCHMITZ, 1999 року випуску, на суму 70 400 гривень. Крім того, у розділі «Корпоративні права» декларації він не зазначив відомості про належні йому корпоративні права у вигляді внеску до статутного фонду ТОВ «Науково-виробниче об`єднання «Грот» у розмірі 83,33% на суму 1 250 000 гривень. Ще депутат забув про свій грошовий актив у вигляді коштів, розміщених на банківському рахунку на загальну суму 228 тисяч гривень.

Обвинувачений свою вину не визнав. Він пояснив, що протягом 26 років працює під публічним наглядом, з 2011 року є депутатом різних рад. У районній раді він був попереджений про обов`язкове заповнення декларації. В паперовому вигляді декларацію було значно простіше заповнювати. З комп`ютерною технікою він працює мало, лише перевіряє пошту, у соціальних мережах не зареєстрований. Тобто він є консервативною людиною.

Електронний ключ він має як керівник підприємства. Заповнювати декларацію йому допомагав син. Він не перевіряв декларацію після того, як син її заповнив. До НАЗК з проханням перевірити декларацію він не звертався, вважав, що для цього не було причин.

“Вважав, що головне заповнити й вказати всі доходи. Щодо депозиту, він брав довідку в банку, щодо причепа - здав в оренду підприємству «Грот». Коли орендна плата нараховувалась, бухгалтерія нараховувала податки, він же отримував кошти вже після всіх утримань, про що також брав довідку. Транспортний засіб також переданий в оренду «Гроту». Щодо частки в ТОВ - він отримує дивіденди, при отриманні розписується у відомості. Отримує також після відрахувань. Вважає систему декларування недосконалою, це стало зрозуміло, коли НАЗК зверталось до бухгалтерії для отримання довідок. А спеціалісти чи оператори щодо заповнення декларацій відсутні”, - пояснив депутат.

Також у суді давав покази його син. Він підтвердив, що на прохання батька заповнив декларацію, оскільки той не дуже розуміється на комп'ютерній техніці. Для заповнення декларації батько надав цілу папку документів - про банківські рахунки, техпаспорти транспортних засобів тощо.

“Декларація заповнювалася важко, дані не зберігалися, не перекидалися на інші пункти, треба було повертатися, дозаповнювати, зберігати чернетки. Щодо ТОВ «Грот» були наявні усі документи, він вніс все - корпоративні права, заповнював розділ про корпоративні права та доходи, по довідках про доходи заповнював усе, перевіряв точно усе. Щодо депозитів були довідки, по яких він заповнив декларацію і нараховані відсотки, загальна сума відсотків, суми депозитів вказував у пункті "Грошові активи". При цьому в майже кожному пункті вибивало помилки і треба було заповнювати заново. В процесі заповнення декларації батько участі не брав, вказівок щодо не заповнення якихось пунктів чи розділів не надавав. В реєстр зайшов по електронному ключу батька, який той надав”, - розповів свідок у суді.

Але суд покази свідка до уваги не взяв через те, що “він є сином обвинуваченого, а відтак особою, яка зацікавлена у результаті розгляду справи та не притягненні батька до кримінальної відповідальності”.

В результаті дослідження доказів суд вирішив визнати винним депутата райради у навмисному недекларуванні частини майна та оштрафував його на 51 тисячу гривень.

Варто зазначити, що вирок може бути оскаржений в апеляційному суді.

Як раніше писав “Сайт “Є” головою правління АТ “Гіпсовик”, який став депутатом Кам’янець-Подільської райради є Володимир Постовий.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую