ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Поліція підозрює, що лікарня у Волочиську переплатила за генератор

Кримінал 4831
Поліція зацікавилась вартістю генератора
Поліція зацікавилась вартістю генератора. Фото: storgom.ua

За генератор у 2021 році заплатили дорожче, ніж він коштує зараз.

Правоохоронці мають підозру, що Волочиська багатопрофільна лікарня переплатила майже 200 тисяч гривень під час закупівлі генератора. Тож взялися за перевірку. Про це йдеться в ухвалі Волочиського районного суду.

Так, поліція звернулась до суду з клопотанням щодо надання дозволу для проведення огляду території та приміщень лікарні.

За даними правоохоронців, Волочиська окружна прокуратура встановила, що в березні 2021 року лікарня уклала угоду з ТОВ «Далгакариан компресор Україна» про закупівлю дизельного генератора DJ263BD. Відповідно до специфікації до договору, вартість вказаного вище дизельного генератора становить 993 950 гривень. Але згідно інформаційної довідки Хмельницької торгово-промислової палати від 27 грудня 2022 року вартість дизельного генератора марки Dalgakarian DJ263BD станом на грудень минулого року становить 797138 гривень.

При цьому індекс інфляції з березня 2021 року (час придбання генератора) по грудень 2022 року становить 135,188 відсотка.

Тож правоохоронці вважають, що посадові особи лікарні переплатили за генератор.

“За таких обставин, в діях посадових осіб КНП «Волочиська багатопрофільна лікарня» та ТОВ «Далгакариан компресор Україна» вбачаються ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем)”, - йдеться в ухвалі суду.

Суддя надав правоохоронцям дозвіл на огляд території та приміщень медичного закладу.

Варто зазначити, що закупівлю дизельної станції провели за процедурою відкритих торгів. Очікувана вартість дизельної станції склала мільйон гривень. Окрім переможців також у аукціоні взяло участь ТОВ “Веатекс”. Зараз ця фірма змінила назву та власників.

В процесі торгів суму закупівлі зменшили до 993 тисяч гривень. Засновниками ТОВ «Далгакариан компресор Україна» є турецька компанія “Далгакиран Макіна Санаї Ве Тіджарет Анонім Ширкеті” та В’ячеслав Дінков.

Раніше сайт "Є" писав, що на Хмельниччині у 2023 році закупівельники продовжують активно займатися придбанням генераторів. Так, з початку січня в області уже оголосили торги та уклали угод щодо їх придбання на суму понад сім мільйонів гривень.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую