ye-logo.v1.2

Наркоторговці з Хмельниччини заробляли щомісяця по два мільйони гривень на збуті солей

Кримінал 1704
Затриманим загрожує до 12 років в
Затриманим загрожує до 12 років в'язниці з конфіскацією майна. Фото: Нацполіції України

Їхня лабораторія могла виготовляти мінімум три кілограми наркотиків щомісяця.

На Хмельниччині правоохоронці викрили потужне злочинне наркоугруповання. До його складу входили кілька місцевих жителів, які виготовляли та продавали так звані солі — синтетичний психотроп Альфа-PVP. Їх місячний заробіток оцінюють у два мільйони гривень. За це їм загрожує до 12 років в’язниці з конфіскацією майна.

За інформацією Нацполіції, підозрювані торік потрапили у поле зору правоохоронців. Членами угрупування були четверо жителів Хмельницької області, а його лідером 34-річний чоловік. Для маскування своєї діяльності він винаймав закинутий будинок в одному зі сіл Житомирщини. Там й обладнав нарколабораторію з виготовлення Альфа-PVP.

За синтез психотропів відповідав 35-річний член угруповання, який вмів працювати з хімічними сполуками. Лідер угруповання повністю забезпечував лабораторію необхідним обладнанням та прекурсорами. Її потужності дозволяли виготовляти щонайменше три кілограми Альфа-PVP щомісяця.

Фото: Нацполіції України

Фото: Нацполіції України

«Готовий товар хімік пересилав до Хмельницького, де ще двоє членів угруповання фасували його та збували по всій країні гуртовими партіями через пошту та майстер-класи, тобто великі закладки. Фігуранти пропонували свою продукцію на власному телеграм-каналі, який адміністрував лідер угруповання. Придбати заборонені речовини можна було лише за криптовалюту. Такий бізнес приносив їм щонайменше два мільйони гривень доходу в місяць», — зазначили у департаменті боротьби з наркозлочинністю Національної поліції України.

Зібравши доказову базу, правоохоронці провели дев’ять обшуків на території Хмельницької та Житомирської областей. Як наслідок, вони вилучили майже п’ять кілограмів вже готового Альфа-PVP і ще 65 літрів цього психотропа у рідкому стані на етапі синтезу. Також вилучили амфетамін, канабіс, майже дев’ять літрів прекурсорів, лабораторне обладнання, мобільні телефони та сім-карти різних мобільних операторів. Орієнтовна вартість вилучених заборонених речовин за цінами чорного ринку становить понад 10 мільйонів гривень.

Фото: Нацполіції України

Фото: Нацполіції України

Трьом підозрюваним повідомили підозру у виготовлені та збуті наркотиків в особливо великих розмірах, тобто за частиною 3 статті 307 Кримінального кодексу України. А лідеру угрупування — ще й в організації та утриманні місць для виготовлення наркотиків (частина 2 статті 317).

Таким чином їм загрожує до 12 років в’язниці з конфіскацією майна. Суд обрав їм запобіжні заходи у вигляді безальтернативного тримання під вартою.

«Процесуальні рішення щодо ще однієї учасниці угруповання будуть прийматися після надходження результатів експертних досліджень», — додали працівники поліції.

Читайте також: На Хмельниччині лікарі підробляли медичні довідки

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую