ye-logo.v1.2

На Хмельниччині довічник просив випустити його з в’язниці на війну

Кримінал 3517
Суд вирішив відмовити йому
Суд вирішив відмовити йому. Фото: ілюстративне freepik.com

За вбивство й бандитизм він провів за ґратами 25 років.

Уродженець Кам’янець-Подільського району попросив суд переглянути, винесений йому вирок. Йому 25 років тому призначили смертну кару, яку невдовзі замінили довічним ув’язненням. Через появу нових доказів у справі та початок масштабної війни чоловік попросив, щоб його випустили з в’язниці. Переконував, що хоче виконати свій громадянський обов’язок. Однак орган правосуддя відмовив йому. Чому так сталося, розповіли у пресслужбі Хмельницького апеляційного суду.

За її інформацією, у 1998 році Хмельницький обласний суд визнав цього чоловіка винним за кількома кримінальними статями. Зокрема, в умисному вбивстві, бандитизмі й незаконній торгівлі. Спершу йому присудили розстріл. Однак після скасування в Україні смертної кари у 2000 році покарання засудженому змінили на довічне ув’язнення.

Однак майже через 25 років він знову постав перед правосуддям. Переконував, що під час розгляду справи ні йому, ні суду не було відому про існування в кримінальному проваджені тому №15. Йдеться про фінансово-господарські документи, які надійшли з Латвії. Нібито наявні там докази вказують на наявність у нього алібі, а відповідно — на його невинуватість. Тому просив Ярмолинецький районний суд виправдати його або повернути справу на додаткове розслідування.

Під час судового розгляду справи почалася масштабна війна. Тому засуджений попросив, щоб йому змінили запобіжний захід для виконання свого громадянського обов’язку. Про готовність взяти його на поруки навіть заявила одна з громадських організацій. Однак суд не задовольнив його клопотання.

«Засуджений не зазначив про наявність жодних нововиявлених обставин у вказаних документах. Судом не встановлено, що вони спростовують факти та мотиви, викладені у вироку Хмельницького обласного суду від 23 грудня 1998 року», — констатував Ярмолинецький районний суд.

Крім того, він не може змінити йому запобіжний захід і випустити з в’язниці, адже він є не обвинуваченим, а засудженим. Тож до нього не можуть бути застосовані норми Кримінально-процесуального кодексу.

«Відтак суд залишив без розгляду його клопотання про зміну запобіжного заходу. У задоволенні направлення справи на додаткове розслідування та зупинення виконання вироку — відмовив. Ухвала не набрала законної сили та може бути оскаржена до апеляційного суду», — зазначили в пресслужбі Хмельницького апеляційного суду.

Читайте також: Закликає захопити Україну: блогер з Хмельницького став кремлівським пропагандистом

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую