ye-logo.v1.2

Допомогти вижити: як у Хмельницькому непотрібні речі стають знахідкою для інших

Допомога 11410
Допомогти людям, які опинились в скрутних життєвих обставинах
Допомогти людям, які опинились в скрутних життєвих обставинах. Фото: автора

Простий спосіб стати причетним до милосердя.

Мама, яка не має грошей, щоб тепло одягти дитину чи купити їй візочок; старенька бабуся з хворими руками, в оселі якої ніколи не було пралки; одинокий дідусь, який шукає віддушину в тихій розмові... такі вони – незахищені верстви населення. Залишившись без підтримки, вони потребують елементарних речей. Часто байдужість суспільства їх просто залишає на межі, однак є й ті, хто допомагає нужденним вижити.

Взяти теплий одяг чи взуття, «замовити» побутові речі, безкоштовно постригтися, помитися, попрати, або ж просто попити теплого чаю у привітній компанії можна у Хмельницькому на Тернопільській 30/1. Саме тут працює пункт збору та видачі гуманітарної допомоги. Займається діяльністю громадська організація «Територія добра». Зізнаються: намагаються допомогти чим можуть усім, хто до них звертається, адже люди не з доброго життя туди приходять.

У центрі можна залишити записку, в якій вказати чого саме потребуєш. Коли ці речі будуть в наявності, про це повідомлять.

«Хтось приносить те, що йому непотрібне, інші знаходять необхідне – так це працює. У нас є дошка з проханнями і номерами телефонів. От ми знаходимо те, що просили, і передаємо. Люди в нас беруть телевізори, пральні машини, візочки, одяг. Одні привозять меблі – інші забирають меблі. Базарники приносять одяг, який вони нашили і не змогли продати. А багатодітна матуся, яка живе в гуртожитку, приходить і бере в нас одяг та іграшки для дітей. Може попросити цукру чи крупи, ми її запишемо на продуктову поміч. Наступного разу прийде – дамо пакет з харчами», - говорить голова організації, священник Андрій Андрійчук.

Крім видачі речей, у центрі можна отримати й інші послуги. Кому треба – помитися, іншим попрати. А ще тут надають психологічну допомогу – завжди поговорять з самотніми, підкажуть куди звернутися тим, хто опинився в скрутних обставинах. У рамках проєкту тут щомісяця роздають продуктові пакети, видають підгузки малозабезпеченим сім’ям. Загалом за місяць приймають близько пів тисячі осіб. Щодня по 20-30 людей приходять.

У пункті можна взяти одяг та взуття.

Є душова і пральна машина, якими можна скористатися.

Також можна записатися на отримання продуктових наборів.

Допомогають нужденним усім, чим можуть.

Зустрічає усіх 68-річна Ірина Ткалич. Жінка родом з Донеччини. Сім років тому вона з сином виїхала з окупованої Горлівки. Тепер на мирній території допомагає іншим. Говорить, що йдуть до них дуже різні версти населення. Бувають не лише пенсіонери та багатодітні матері, звертаються й залежні люди, безхатьки. Брудних і смердючих їх тут відмивають, їхній одяг утилізовують, натомість дають чистий. Далі, за згоди, відправляють в центр адаптації.

«Якось прийшов молодий хлопець, в АТО раніше був. Тепер п’є дуже. Так шкода його, пропадає зовсім. Ми його привели до тями. Він в нас покупався, повністю переодягнувся. Ми думали його в реабілітаційний центр відправити, але він не хотів. Сказав, що піде в госпіталь. Кажу йому: «То йди зараз в той госпіталь і лікуйся, щоб ти не був на вулиці». Він поїхав, більше не приходив. Насправді до нас багато приходять таких людей, – каже пані Ірина. – А недавно була жінка молодесенька. Є п’ять дітей, а чоловіка немає. Питає: «Це правда, що ви можете допомогти? Діток вдягти». Підібрали одяг їй за розмірами, покликали ще раз прийти».

Зустрічає відвідувачів Ірина Ткалич.

Поруч з Іриною в пункті допомагає 50-річний Анатолій.

У пункті гуманітарної допомоги радо й приймають речі від людей, яким вони не потрібні. Одяг, взуття, іграшки, побутові прилади, меблі – усе-усе, що може стати у нагоді іншому в скрутний час. Частину зберігають безпосередньо там у приміщенні, великогабаритні речі тримають на складі.

Волонтери перебувають у пункті збору і видачі допомоги з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 16:00 (Тернопільська 30/1) Контакті телефони: 068 221 3920, 067 707 7040.

Також непотрібні речі в Хмельницькому можна передати в міський центр соціальної підтримки та адаптації. Найбільше там потребують чоловічого одягу та взуття, також приймають жіночі речі. (Ружична, Житецького, 22. Телефони: 75 29 86, 67 18 88);

Додамо, «Територія добра Поділля» - це ті люди, які підгодовують хмельничан у парку Франка. На тому їхня діяльність не завершується, а швидше навпаки – це лише один з багатьох напрямків доброчинства. Заснував організацію чотири роки тому священник Адрій Андрійчук. Розповідає, що нині його організація опікується одразу 15 проєктами, пов’язаними з допомогою малозабезпеченим, залежним, безпритульним людям і дітям-сиротам.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую