ye-logo.v1.2

Відстрочка на «сухий закон»

Економіка 1278

В обласному центрі депутати знову повернулися до теми боротьби із пияцтвом, надавши першочергового значення звітам заступників мера та се

16 квітня в Хмельницькій міській раді знову було «спекотно». Щоправда, спека була й на вулиці. Близько 300 хмельничан прийшли на чергове зібрання депутатів обласного центру, щоб заявити про свою незгоду із рішенням, яке міські обранці прийняли восьмого квітня – «Про посилення профілактичного впливу і протидії проявам пияцтва серед населення Хмельницького»…

«Ми не хочемо бути жебраками!»
Рішення міської ради, яке обмежує продаж алкоголю в магазинах та ресторанах з першого травня, дехто з пікетувальників назвав «антипідприємницьким». «Обмеження часу продажу спиртного – це не боротьба з алкоголізмом, а боротьба з підприємцями, - заявив один із учасників акції протесту. – Тому ми й вимагаємо скасувати це рішення». А депутат Віктор Вікарчук, який був співорганізатором цього пікету, назвав рішення антизаконним. «Міська рада не має права обмежувати час роботи суб’єкта підприємницької діяльності, – зазначив у розмові з кореспондентом «Є Поділля» Віктор Євгенович. – Найголовніше, що багато людей можуть залишитися без роботи. Десь до трьох тисяч хмельничан. А проект рішення розробляли фахівці, чию працю оплачували ті самі платники податків. Тепер же цих платників податків знищують. Нонсенс!».
Люди з гаслами: «Ми не хочемо бути жебраками», «Караул! Знищують малий бізнес!» та «Мер! Підтримайте малий бізнес!» збирали й підписи із вимогами до міської ради. Пунктів були лише три. Перший – зняти обмеження часу на продаж алкоголю, другий – затвердити звіти заступників мера таємним голосуванням. І третій – звільнити заступника міського голови Ірину Ковальчук, яка брала безпосередню участь в розробці прийнятого рішення для боротьби із пияцтвом.

Актуальне «катування» звітами
Сесія розпочалася із того, що надійшла пропозиція змінити порядок денний. Питання №1 – звіти секретаря міської ради Валерія Лескова та заступників мера про результати роботи в 2008 році, зробити другим. А питання №11 – про внесення змін до «сухого закону», розглянути першим. Про подібні перестановки говорили в кулуарах ще до початку зібрання. Як, власне, й про те, що роботу Валерія Лескова можуть визнати незадовільною. Отож, 25 сесія міської ради могла стати сенсаційною. Але не стала. Щоправда, без цікавинок все одно не обійшлося.
Отож Віктор Вікарчук вніс пропозицію розглянути одразу ж питання №11, бо ж «на вулиці люди стоять». І депутати (30 голосів «за») погодилися. Однак «удар у відповідь» наніс Валерій Лесков, який запропонував нічого не міняти, адже «сесія призначалася заради звітів, які доволі актуальні». А тому провели рейтингове голосування – чия пропозиція отримає більше голосів, та й переможе. Валерій Олександрович переміг із 31 голосом «за». І розпочав звітувати перед радою…
Під час звіту Лескова в сесійному залі було доволі добре чути скандування людей, які продовжували пікетувати раду. Кричали: «Мера!», кричали: «Ганьба!». І навіть автомобілі клаксонили. А після звіту розпочалася невелика атака депутатів на секретаря міської ради, пов’язана з тими ж пікетувальниками. Запитували: чи виходив Валерій Лесков до людей? На що почули відповідь: «Коли диск-жокей витягнув апаратуру з нічного бару і кричить до людей: «Мера сюди», я не хочу цих дискусій». Деяку напругу зняло запитання Володимира Засаднюка, який поцікавився у пана Лескова, навіщо той «роз’єднав депутатів». На нього відповів хтось із депутатів міської ради, який вигукнув: «Тому що в ясна не цілує». Отож після гострих запитань кулуарні розмови про те, що роботу секретаря міської ради можуть визнати незадовільною, наче набували реальності. Але все мало вирішитися під час голосування, до якого були ще звіти заступників міського голови та керуючої справами міськвиконкому.
«Катування звітами» – саме так охарактеризував все «дійство» міський голова Хмельницького Сергій Мельник. Адже чимало депутатів їх не слухали і відверто нудьгували. А після обіду, коли й пікетувальників під стінами ради не було, чимало народних обранців так і не повернулися до сесійної зали. Через що Сергій Іванович кинув репліку: «Бачу, не всі витримали катування звітами». Ну, а як підсумок, всі звіти були прийняті до відома міської ради. І жодних сенсацій!

Право на вето
Вже після 17-ї години депутати дійшли до питання №11. І заслухали запропоновані зміни від депутата Вікарчука. По-перше, зняти часові обмеження продажу спиртного в магазинах та ресторанах. По-друге, за продаж алкоголю (в тому числі й пива з сигаретами) неповнолітнім та розпивання цих напоїв на вулиці штрафувати на 340 гривень. Та й заборонити рекламувати на вулицях міста спиртне, тютюнові вироби та пиво. Однак, міський голова Сергій Мельник попередив депутатів, що в разі прийняття таких змін, він вперше накладе на них вето! Після такої заяви Віктор Євгенович вирішив більше не переконувати своїх колег, оскільки: «Не бачу сенсу, все одно мер накладе вето». Але…

П’ємо до 1 липня
Сергій Мельник запропонував міській раді голосувати по кожному пункту окремо. Тим паче, що від багатьох міських обранців надходили пропозиції доопрацювати рішення з боротьби з алкоголізмом. Все, що запропонував Віктор Вікарчук, так і не знайшло підтримки в більшості. Однак, 43 депутати віддали свій голос «за» та, щоб рішення міської ради набуло чинності не з першого травня, як передбачалося, а з першого липня. До цього часу спеціально створена комісія доопрацює «сухий закон» по-хмельницьки, а потім міська рада знову повернеться до цього питання. Отож далі буде!
Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую