ye-logo.v1.2

Прикрити «лавочку»

Економіка 2314

Хмельничани, котрі займаються малим та середнім бізнесом, цьогоріч стали частіше припиняти підприємницьку діяльність. Чиновники впевнені, що є безліч причин, які змушують людей зробити такий крок. А підприємці кажуть, що не вірять у послаблення податкового тиску.

Сьогодні в Україні понад 2,5 мільйона людей задіяна у сфері малого та середнього бізнесу. За підрахунками експертів, вони наповнюють бюджет країни майже на 30 відсотків. На сьогоднішній день в державі нараховується 1,1мільйона так званих підприємців-спрощенців. За даними управління оподаткування фізичних осіб ДПА в області, на Хмельниччині таких підприємців понад 33 тисячі. Ще майже 18 тисяч тих, хто придбав фіксований патент. Зростання ставок єдиного податку, введення обов’язкового пенсійного страхування і заплановане скорочення видів діяльності для платників єдиного податку ставлять перед ними питання – чи варто займатися бізнесом надалі?

Оксана із Хмельницького має невеличкий відділ з продажу одягу у торговельному центрі «Дитячий світ». За словами жінки їй, цілком можливо, доведеться прикрити свій бізнес.
«Щоб уникнути витрат, - каже жінка, - мені вигідно піти в «тінь». Зокрема, офіційно не реєструвати найманого працівника. З моїми витратами це просто невигідно. Я плачу за оренду, даю зарплатню продавцю та роблю усі податкові відрахування плюс пенсійні внески. За моїми підрахунками костюм, який нині коштує 800 гривень буде продаватися майже удвічі дорожче. То, хто з цього виграє? Споживач?».

Те, що випадки здачі торгових патентів почастішали, видно неозброєним оком і на хмельницькому ринку. Наприклад, останні ряди на “Поділля-2” щодень порожніють. “Ми займаємося лише роздрібною торгівлею, - розповідає продавчиня Раїса. - Товар закуповуємо на сусідньому ринку в оптовиків. Націнку робимо копійчану. Буває, за день продасиш кофтинку чи дві — заробітки тут не тисячні. Заплатиш за оренду місця, патент, ринковий збір, пенсійний збір — за місяць тих поборів набігає чималенька сума. Багато нині просто здають торгові патенти, бо торгувати не вигідно. Ось оптовики зізнаються, що їм не важко буде сплачувати нові податки — у них великий бізнес. Тому ми, представники малого бізнесу, хочемо, щоб й на ринку була якась диференціація. Не всіх же під одну планку міряти! Ось нехай би хоч один податківець постояв день біля наших палаток і підрахував, скільки ми заробляємо, а тоді — робив висновки. А ще краще, якби хтось з народних депутатів постояв місяць на ринку, то ми б подивилися, як би він замерзлими пальцями чеки з касового апарата видавав. Як взагалі на ринку користуватися тим апаратом? Люди ж торгуються, ми робимо знижки, буває, товар назад повертають. Як це фіксувати апаратом?”

За словами начальника відділу державної реєстрації Хмельницького виконавчого комітету Тетяни Гринчук, в обласному центрі насправді зросла кількість підприємців, котрі бажають припинити свою діяльність. «Скажімо, в жовтні 2009 року свою діяльність з різних причин припинили 146 підприємців, - розповідає Тетяна Василівна. – А у жовтні цього року таких підприємців вже 236. Ще 357 написали заяву про бажання припинити підприємницьку діяльність».
Проте, як пояснює начальник відділу, існує безліч причин, які змушують людей зробити такий крок. Зокрема, фінансово-економічна криза. Хоча, не можна стверджувати, що на рішення підприємців не вплинув новий Податковий кодекс, збільшення комплексних перевірок та пенсійних внесків.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую