ye-logo.v1.2
27 Травня, 2020

У Старокостянтинівському районі псевдо-фермер поверне державі 112 гектарів землі

Економіка 1642
Чоловік поверне землю державі
Чоловік поверне землю державі. Фото: stroyobzor.ua

Вартість ділянки - більше 3 мільйонів гривень.

На Хмельниччині фермер поверне у державну власність 112 гектарів землі вартістю понад 3 мільйони гривень. Про це повідомляють у прокуратурі області.

«У жовтні 2014 року між Головним управлінням Держземагентства у Хмельницькій області та місцевим жителем укладено 5 договорів оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, розташованих на території Великозозулинецької та Глібківської сільських рад Красилівського району», – йдеться в повідомленні.

Відповідно до умов договору землі площею близько 112 га та орієнтовною вартістю 3,6 мільйона гривень надано громадянину для ведення фермерського господарства

«Але через 10 місяців орендар передав вказані земельні ділянки в суборенду місцевому сільськогосподарському товариству, в якому сам же працевлаштований. Крім того, у громадянина, який отримав землю, відсутня будь-яка сільськогосподарська техніка, а фермерське господарство взагалі не створено», – повідомляють у прокуратурі.

Правоохоронці встановили, що всупереч вимогам земельного законодавства, укладення цих угод відбувалось без обов’язкового затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель, яка повинна бути підставою для визначення орендної плати, а ділянки для ведення фермерського господарства надані не єдиним масивом.

«Дійсний намір місцевого мешканця спрямовувався на штучне використання процедури створення фермерського господарства як пільгового порядку одержання земель державної власності в оренду поза передбаченою законодавством процедурою земельних торгів та подальшого їх використання іншим сільськогосподарським підприємством», – додають правоохоронці.

Рішенням Красилівського районного суду позицію прокуратури підтримано та позов задоволено, а землі вартістю понад 3 підлягають поверненню з незаконного користування у державну власність.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Віддалена робота

  Так  Ні, дякую