ye-logo.v1.2
21 Лютого, 2020

Експерти назвали проекти, які Хмельниччина успішно реалізовує за державні кошти

Економіка 1619
Хмельниччина одна з перших областей, яка отримала стратегію розвитку регіонів.
Хмельниччина одна з перших областей, яка отримала стратегію розвитку регіонів.. Фото: Хмельницької ОДА

Розвиток регіонів, зокрема і Хмельниччини, прописаний у стратегії і фінансується із коштів Держфонду регіонального розвитку.

Та навіть наявні кошти і прописані інструкції, як їх використовувати, не забезпечують того, що необхідний проект буде профінансовано. Адже інструкції писали у столиці, а рішення кому дати гроші, тобто чий проект затвердити, а чий – ні, приймають в облдержадміністрації. Робить спеціальна комісія, яка оцінює проекти і визначає, чи затвердити їх на фінансування чи ні. Не секрет, що часто затверджувалися проекти не ті, які справді суспільно важливі, а ті, які «рідніші» комусь із членів комісії.

За словами керівника Групи радників з впровадження державної регіональної політики в Україні Юрія Третяка, близько 35 відсотків усіх проектів, які реалізуються по Україні за рахунок коштів ДФРР «невідомо звідки беруться», вони з-поза інструкції, яка прописана. Натомість 85 відсотків тих, які визначені у плані заходів реалізації стратегії, не фінансуються.

Минулого тижня на Хмельниччину, щоб проаналізувати ситуацію і опрацювати зміни, які варто внести у регулюючі документи, приїхали група радників Програма «U-LEAD з Європою», які і займаються навчанням областей, як визначати проекти і розставляти пріоритети.

«Державний фонд регіонального розвитку є фінансовим інструментом держави, який дозволяє кожній області реалізовувати стратегію свого розвитку. Цього року на Хмельниччину виділено 236 мільйонів гривень. Ці кошти повинні піти на розвиткові проекти, які сприяють розвитку економіки, малого та середнього бізнесу, інновації, підвищення кваліфікації управлінців, економічно важливої інфраструктури», – зазначив Юрій Третяк.

Він також зазначив, що Хмельниччина – одна із перших областей, які отримали стратегію розвитку регіонів. Успішно наша область реалізовує проекти у сфері туризму і зокрема туристичної інфраструктури. Чимало також зроблено у сфері сільського розвитку. Цьому посприяла децентралізація і створення об'єднаних громад, адже вони також розробляють і свої стратегії розвитку і багато проектів реалізовують за свої кошти не очікуючи від держави.

Якщо ж подавати проекти на фінансування з Держфонду регіонального розвитку, то варто врахувати зміни, які днями затвердив Уряд.

"Уряд затвердив постанову, яка передбачає, що мінімальні обсяги проектів, у яких передбачено будівництво - не менше 5 мільйонів гривень, а всі інші - не менше одного мільйона гривень. Ці зміни забезпечать те, що це не буде латання дірок, а зведення об'єкту, який буде важливим і його зведення не буде розтягнуте на декілька років. Це дозволить якісніше підходити до вирішення важливих проблем", - зазначив Юрій Третяк.

Із невтішного Третяк зазначив, що Хмельниччина, як і інші області, не достатньо ефективно виконує законодавство про Державний фонд регіонального розвитку. Закон визначає, що проекти на наступний рік мають подаватися у поточному році, але ці умови не дотримуються.
 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую