ye-logo.v1.2

Хмельниччина єдина область, яка використала 100 відсотків «дорожніх» грошей – Мінінфраструктури

Економіка 1786
Хмельниччина на 2018 рік отримала 456 мільйонів 533,5 тисячі гривень субвенції.
Хмельниччина на 2018 рік отримала 456 мільйонів 533,5 тисячі гривень субвенції.. Фото: Ангеліни Мовчан

Це 456 мільйонів гривень, які пішли на ремонт і утримання доріг місцевого значення.

У Міністерстві інфраструктури України оприлюднило данні про використання грошей дорожнього фонду на ремонт доріг місцевого значення.

Згідно з інфографікою, лідером у освоєнні коштів стала Хмельницька область з показником в 100%. Показники в понад 90% продемонстрували Львівська, Вінницька, Чернігівська, Харківська, Дніпропетровська і Запорізька області.

Найнижчий показник – 46% в Луганській області, серед аутсайдерів також виявилися Одеська, Тернопільська та Миколаївська області.

Нагадаємо, що з 1 січня 2018 року автомобільні дороги місцевого значення передані до сфери управління обласних державних адміністрацій. Для фінансування ремонту та утримання місцевих доріг Уряд передбачив у Державному дорожньому фонді субвенцію у розмірі 11,5 мільярдів гривень.

Хмельниччина на 2018 рік отримала 456 мільйонів 533,5 тисячі гривень субвенції.

За словами директора Державного підприємства «Служба місцевих автодоріг» Сергія Матуса, такий показник освоєння коштів пояснюється лише тим, що Хмельниччина перша область де було створено нове державне підприємство для утримання місцевих автодоріг.

«Ми на початку року створили Держпідприємство «Служба місцевих автодоріг». Провели 48 тендерів на всі об’єкти. І встигли заключили договори з підрядниками до початку сезону. На сьогодні всі підрядники виконали роботи і за рахунок цього кошти ми освоїли повністю», - пояснює Сергій Матус.

Хмельниччина єдина область, яка використала 100% грошей передбачених на утримання і ремонт доріг.

Аналіз який опублікувало міністерство, за словами Сергія Миколайовича, яскраво демонструє ситуацію: ті області, які створили підприємства - в лідерах, ті хто досі не створили - пасуть задніх.

«Нашому прикладу послідувало ще вісім областей. Як показав досвід в областях де визначили замовником управління (регіонального розвитку або капітального будівництва) - кошти освоїти не змогли, бо ці управління фізично не встигають виконувати всі роботи», - говорить Сергій Матус.

Загалом ДП «Служба місцевих автодоріг» за рік виконала роботи на всіх запланованих 48 місцевих дорогах.

«154 мільйони ми використали на експлуатаційне утримання та поточний дрібний ремонт і ще 301 мільйон на поточний і середній ремонт (заміна конструктиву верхнього шару асфальтобетону). Кошти розподілялись пропорційно протяжності доріг кожної окремої адміністративної одиниці. Тобто чим більше в районі доріг тим більша сума коштів давалась на той район», - пояснює пан Сергій.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую