ye-logo.v1.2

Як у Хмельницькому просувається створення індустріального парку

Економіка 5322
Головними напрямками роботи індустріального парку стануть розвиток машинобудування, текстильне виробництво, виробництво електричного устаткування та агропереробка
Головними напрямками роботи індустріального парку стануть розвиток машинобудування, текстильне виробництво, виробництво електричного устаткування та агропереробка. Фото: зображення можливого вигляду індустріального парку «Хмельницький» khm.gov.ua

Міська влада очікує, що його відкриття забезпечить понад три тисячі нових робочих місць.

План створити в обласному центрі індустріальний парк хмельницький міський голова Олександр Симчишин анонсував ще у 2017 році під час економічного форуму. Тоді він зазначив, що створення індустріального парку дасть поштовх для розвитку місцевої промисловості та залучення інвестицій. Наразі у місті тривають роботи над цим проєктом. Про те, що вже вдалося зробити, кореспондентам сайту «Є» розповіла заступник начальника міського управління економіки Тетяна Пшедзял.

За словами Тетяна Пшедзял, індустріальний парк «Хмельницький» буде розташований на вулиці Вінницьке шосе, 18, що у мікрорайоні Лезневе. Його загальна площа становить 91 гектар. Головними напрямками роботи парку стануть машинобудування, текстильне виробництво, виробництво електричного устаткування та агропереробка.

«Очікуємо, що відкриття індустріального парку «Хмельницький» забезпечить понад три тисячі нових робочих місць. Крім того, в економіку міста може бути залучено не менше 50 мільйонів доларів прямих інвестицій», — зазначила Тетяна Пшедзял.

За її словами, більшість запланованого на 2018-2019 роки щодо створення індустріального парку вже зроблено. Зокрема, розроблено концепцію й програму створення та розвитку індустріального парку «Хмельницький». Також міська рада отримала витяг з Держгеокадастру на право власності земельної ділянки, а експерти провели інженерно-геологічні та геодезичні дослідження.

Також проводиться популяризація місцевого індустріального парку: розроблені інформаційні буклети українською та англійськими мовами. Планується перекласти їх і китайською. Крім того, представники місцевої влади презентують його під час закордонних поїздок і міжнародних заходів.

«Одним з найголовніших кроків залишається вибір керуючої компанії, яка власне й управлятиме індустріальним парком», — Тетяна Пшедзял

«Одним з найголовніших кроків залишається вибір керуючої компанії, яка, власне, й управлятиме індустріальним парком», — Тетяна Пшедзял

Тетяна Пшедзял підкреслила, що одним з найголовніших кроків залишається вибір управительської компанії, яка, власне, й керуватиме індустріальним парком. Для проведення конкурсу нещодавно міська рада прийняла рішення про затвердження програми проведення відповідного конкурсу. На ньому кандидати мають, зокрема, презентувати свій бізнес-план розвитку парку та залучення підприємств.

«Саме управительська компанія укладатиме з підприємцями договори про суборенду земельних ділянок з правом будівництва їх виробничих потужностей, — розповідає Тетяна Пшедзял. — Тобто індустріальний парк це майданчик для розвитку промисловості. Натомість міська рада має забезпечити їх необхідною інфраструктурою: під’їзними дорогами, газопостачанням, електроенергією, водою. Наразі працюємо над цим спільно з міськими комунальними підприємствами та «Хмельницькобленерго».

Вона зазначила, що після затвердження детального плану території, буде розроблена проєктно-кошторисна документація для створення під’їзних шляхів.

Заступник хмельницького міського голови Володимир Гончарук додав, що, попередньо, управительська компанія буде обрана у першій половині 2020-го, адже до кінця цього року міська рада має вирішити низку організаційних питань.

Нагадаємо, у Хмельницькому планують розчистити понад сім кілометрів Південного Бугу від вулиці Тудової до східної об’їзної дороги поблизу села Копистин. Розчистка й поглиблення річки та відкритих водовідвідних каналів допоможе знизити на тій ділянці рівень ґрунтових вод і відповідно не допустити її можливих підтоплень.

Крім того, в контексті створення об’єднаної територіальної громади зі селом Давиківці Хмельницький міський голова Олександр Симчишин розповів, що створення індустріального парку зможе забезпечити жителів села новими робочими місцями.

Довідково: Індустріальний парк — це територія передбачена для розвитку промисловості. Фактично це майданчик для підприємств з розвинутою інфраструктурою, контролем над виробництвом і впливом на довкілля. На території країни діяльність і створення таких об’єктів регламентує Закон України «Про індустріальні парки».

Читайте також: Хмельницькі підприємці просять скасувати нічну заборону продажу алкоголю

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую