ye-logo.v1.2

У Хмельницькому розчистять декілька кілометрів Південного Бугу

Суспільство 7260
Розчистка річки допоможе покращити стан водойми, але рівень води й надалі залежатиме від природних умов
Розчистка річки допоможе покращити стан водойми, але рівень води й надалі залежатиме від природних умов. Фото: Юни Мітрашко

Річка має стати глибшою від вулиці Трудової до східної об’їзної дороги

Хмельницька міська влада запланувала розчистити понад сім кілометрів річки Південний Буг від вулиці Тудової до східної об’їзної дороги поблизу села Копистин. Це вже друга частина запланованих робіт, які допоможуть покращити стан водойми. Крім того, розчистка річки необхідна для будівництва в обласному центрі індустріального парку.

За словами начальника міського управління з питань екології та контролю за благоустроєм Олександра Лукова, однією з причин розчистки Південного Бугу стало майбутнє будівництво індустріального парку. Його мають спорудити на Вінницькому шосе, неподалік головної річки міста.

«Розчистка й поглиблення Південного Бугу та відкритих водовідвідних каналів допоможе знизити на тій ділянці рівень ґрунтових вод і відповідно не допустити її можливих підтоплень, — пояснює Олександр Луков. — Якщо розчистити річку лише поблизу майбутнього індустріального парку, ми не досягнемо запланованого результату. Потрібно подбати й про решту річки та гідроспоруди для контролю рівня води».

До теми: Збудник холери виявили у восьми водоймах Хмельниччини

Він розповів, що одна з таких гідроспоруд розташована на вулиці Заводській у району колишнього цукрового заводу. Через цю примітивну дамбу вода проходить шляхом переливу. Вона вже давно не справляється зі своєю місією.

«Нова гідроспоруда буде схожа на ту, яка розташована під мостом на вулиці Бандери. Втім вона буде дещо меншою за неї. Завдяки системі шлюзів ми зможемо контролювати рівень річки. Наприклад, у сезони опадів не допускатимемо підтоплень, а у посуху — збільшувати рівень водойми», — розповів Олександр Луков.

Розчистка річки на ділянці від Трудової до східної об’їзної дороги проходитиме за допомогою екскаваторів та земснарядів або гідродинамічних насосів. Втім поки що не відомо, на скільки буде розширене й поглиблене русло водойми, а також вартість запланованих робіт.

Ця інформація орієнтовно з’явиться до кінця року. За цей час тернопільське приватне підприємство має виготовити на замовлення управління з питань екології та контролю за благоустроєм проєктну документацію. На її створення з бюджету хмельницького бюджету було виділено понад 428 тисяч гривень. Безпосередні роботи з розчистки розпочнуться у 2020-му.

Ще у червні тривала розчистка річки. Проте через законодавчі зміни робота зупинилася. Фото: з архіву редакції.

Крім того, Олександр Луков повідомив, що розчистка Південного Бугу на цій ділянці є другою частиною запланованих робіт. Першою чергою є розчистка водойми від вулиці Трудової до Бандери.

За словами начальника міського управління житлово-комунального господарства Василя Новачка, роботи на ділянці від Трудової до Бандери наразі зупинилися через законодавчі зміни. Щоб продовжити розчистку річки, проєкт має пройти довготривалий процес оцінку впливу на довкілля. Крім того, передбачених 2,5 мільйони гривень не вистачило через додаткові роботи.

«Роботи з розчистки річки на цій ділянці й вилучені з її дна намулу вже завершено. Наразі потрібно розрівняти ґрунт і засіяти траву, — зазначає Василь Новачок. — Через не передбачені проєктом роботи кошторис зросте орієнтовно на 20 відсотків. Проєктант допустив низку помилок. Наприклад, в документації ширина річки була шість метрів, а насправді вона сягає у деяких місцях 12-и метрів»

Проте розчистка річки лише частково вплине на її повноводність.

«На початку весни перелив води йшов через всі дев’ять шлюзів. Проте з середини літа Південний Буг витікав лише через один шлюз. Посуха спричинила зниження рівня води на 20 сантиметрів. Розчистка допоможе покращити стан річки, проте її повноводність і надалі залежатиме від природніх умов. А на це ніхто не може вплинути», — зазначив Олександр Луков.

Читайте також: Небезпечні відходи неподалік Хмельницького: які речовини заховані у бочках

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую