ye-logo.v1.2

Прем'єр пообіцяв студентам хмельницького училища підвищити стипендії

Економіка 2625
Студенти попросили у прем
Студенти попросили у прем'єр-міністра розв'язати проблему низьких стипендій. Фото: автора

Він назвав стипендію у 485 гривень «критично низькою».

Про це сьогодні, 1 вересня, заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час робочого візиту у Хмельницький. В його рамках посадовець побував у вищому професійному училищі №25, що на проспекті Миру, 61/3. Студенти цього навчального закладу звернулися до прем’єр-міністра, щоб він посприяв розв’язати проблему низьких стипендій.

За словами Дениса Шмигаля, для держави й територіальних громад професійно-технічна освіта є пріоритетною. Проте за роки незалежності потенціал цієї галузі був втрачений. Тому нині вітчизняна промисловість відчуває нестачу достатньої кількості різних фахівців — електриків, зварювальників, слюсарів… Проте студенти, які отримують таку освіту, досі отримують низькі стипендії.

«Стипендія у 485 гривень є критично низькою. Тому студенти попросили нас підняти її, — розповідає під час брифінгу Денис Шмигаль. — Ми з міністром вже домовилися попрацювати над цим питанням, щоб з наступного року студенти закладів професійно-технічної освіти отримували вищу стипендію. Бо такі студенти нічим не відрізняються від студентів інших вищих навчальних закладів».

Також прем’єр-міністр зазначив, що відродженню професійно-технічних навчальних закладів допоможе запровадження дуальної освіти. Вона передбачає співпрацю підприємств, які мають брак кадрів, із закладами освіти. Зокрема, представники бізнесу створюють для останніх відповідну базу, дають замовлення та навіть можуть оплачувати окремих спеціалістів. Такі договори з навчальними закладами та їхніми студентами укладаються на роки.

Нагадаємо, під час робочого візиту Денис Шмигаль також побував у новому дитсадку в селі Давидківці Хмельницького району. Цей навчальний заклад збудований в рамках державної програми «Велике будівництво». У червні Володимир Зеленський доручав здати дитсадок в експлуатацію до 1 вересня, однак дошкільний навчальний заклад досі не відкрився. Його планують запустити орієнтовно через два тижні, коли дитсадок отримує все необхідне устаткування.

Читайте також: В Україні зросла мінімальна зарплатня: що це означає для людей та економіки

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую