ye-logo.v1.2

У Хмельницькому Зеленський із Симчишиним обговорили можливість списання боргів теплопостачальних підприємств

Суспільство 4167
Олександр Симчишин виступив на Конгресі
Олександр Симчишин виступив на Конгресі. Фото: Артема Баландіна

Президент перебуває із візитом у Хмельницькому.

Сьогодні, 3 червня, під час засідання Палати місцевих влад Конгресу місцевих та регіональних влад, міський голова Олександр Симчишин виступив перед президентом Володимиром Зеленським. Зокрема, обговорили проблему боргів теплопостачальних підприємств та необхідності врегулювати ситуацію із тарифами, адже громадяни можуть залишитись без гарячої води.

«Після закінчення опалювального сезону ми готуємось до наступного: реконструюємо мережі, котельні, займаємось термомодернізацією. У Хмельницькому теплопостачальні підприємства найкращі. У нас один із найнижчих тарифів, і це завдяки ефективному управлінню підприємствами. Але за неповних два місяці після завершення опалювального сезону, нас вже двічі лихоманило по повній. Вперше перед пасхальними святами, коли уряд раптово скасував покладені спеціальні обов’язки (ПСО) і мешканці могли залишитися повністю без гарячого постачання. Вдруге це ж сталося у травні», - зазначив Олександр Симчишин.

За його словами, зараз у розв'язанні проблеми є певні зрушення і хмельницькі теплопостачальні підприємства мають домовленості про пільгову ціну на газ. Щоправда, з транспортуванням це не 7 400 гривень за тисячу кубометрів, а 7 583 гривні. Якщо додати ще розподіл, який сплачують в облгази, то це додатково майже 2 000 гривень.

«Таким чином, виходить майже 9 500 тисяч гривень за тисячу кубометрів, але це все одно та ціна, з якою теплопостачальні підприємства зможуть справитись, хоча загроза підвищення тарифів як з боку НКРЕКП, так і з боку виконкомів місцевих рад є», - стверджує міський голова.

Олександр Сергійовчич додав, що не вирішеною залишається проблема боргів теплопостачальних підприємств, які накопичувались роками. Загалом по Україні це 58 мільярдів гривень. Міський голова має надію, що до початку нового опалювального сезону ситуація зміниться.

«Для нас є важливим ухвалення закону про списання боргів, тому що абсолютна їх більшість виникла в результаті неефективного державного регулювання упродовж багатьох років. Ми маємо надію, що парламент дослухається до позиції міських голів і борги спишуть. Тоді зможемо вступити в ринок газу, по суті, з нуля. Сподіваємось, матимемо чіткі, зрозумілі й взаємовигідні правила для теплопостачальних підприємств і для НАК «Нафтогазу», - зазначив очільник Хмельницького.

Президент висловив свою підтримку ініціативі щодо списання боргів перед НАК «Нафтогаз». Зазначив, що цей законопроєкт перебуває на розгляді комісій.

«Були деякі процеси гальмування законопроєкту. Різні причини. Але, вважаю, що вони дрібні. На рівні комітету у мене була розмова з головою відповідного енергетичного профільного комітету, і, думаю, найближчими днями побачимо цей закон на голосуванні у Верховній Раді. Там, я впевнений, що його підтримають», - зазначив глава держави.

Додав, що «Нафтогаз» готовий працювати з регіонами й запропонують свою допомогу. Володимир Олександрович запевняє, ціни на енергоносії повинні бути ринковими. Водночас держава зверталась до підприємства і воно запровадить вигідні енергетичні пакети.

Читайте також: Штраф для Зеленського: чому президент досі не заплатив за кавування у Хмельницькому

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую