ye-logo.v1.2

Перекази грошей з-за кордону в умовах війни — роз’яснення НБУ

Економіка 6055
НБУ рекомендує українцям використовувати безготівкові розрахунки, щоб не створювати зайве навантаження на банки
НБУ рекомендує українцям використовувати безготівкові розрахунки, щоб не створювати зайве навантаження на банки. Фото: ілюстративне freepik.com

Національний банк України не вводив обмеження на більшість переказів з-за кордону.

В мережі Інтернет надалі шириться чимало некоректної або взагалі брехливої інформації. Наприклад, про обмеження доступу українців до SWIFT, тобто міжнародної міжбанківської системи передавання інформації та здійснення платежів. Такі повідомлення є неправдивими. Національний банк не запроваджував обмежень для переказів за допомогою цієї системи. Щоб розвінчати подібні фейки, представники НБУ опублікували офіційні роз’яснення.

Чи можуть українці отримувати перекази з-за кордону

Звісно. НБУ не вводив обмеження на більшість переказів з-за кордону. Заборона стосується лише переказів, пов’язаних з росією та Білорусією. А також — переказів у національній валюті цих країн. Втім, і тут можуть бути винятки.

Зняття переказів з-за кордону

Перекази, які здійснюються через системи миттєвих переказів без відкриття рахунків, можуть зніматися без обмежень.
Однак, якщо ж перекази надходять на рахунок у банку, фізична особа може щоденно знімати еквівалент 30 тисяч гривень. Це, наприклад, дещо більше як одна тисяча доларів. Інший спосіб — конвертувати кошти у гривні й знімати до 100 тисяч гривень на день.

«Водночас Національний банк рекомендує використовувати безготівкові розрахунки, щоб не створювати зайве навантаження на банки, не наражати на небезпеку інкасаторів та себе. Нині cashless (фактично безготівкові розрахунки — авт.) лишається найбезпечнішим способом розрахунку», — зазначили у пресслужбі НБУ.

Чи можуть українці переказувати гроші за кордон

Наразі більшість переказів з України за кордон заборонені. Проте є низка винятків. Серед них: оплата витрат за кордоном, пов’язаних зі смертю громадян, лікуванням у медичних закладах і транспортуванням хворих.

«Такі обмеження є необхідним крок для підтримки економіки й фінансової системи в умовах збройної агресії російської федерацій. Це важливо, щоб не допустити відплив валюти з України. А також — для забезпечення надійного й стабільного функціювання фінансової системи країни та безперебійної роботи об’єктів критичної інфраструктури. Крім того, такий крок важливий для відновлення економіки після визволення окупованих територій України від російських загарбників», — пояснили представники Національного банку.

Також вони звертають увагу громадян, що НБУ поступово послаблює обмеження на валютному ринку, якщо бачить для цього простір і можливості. Після перемоги України над загарбниками обмеження будуть скасовані до довоєнного рівня.

«Просимо зберігати спокій і довіряти лише перевіреним джерелам інформації. Адже мета ворога — у будь-який спосіб максимально спровокувати серед нас панічні настрої», — наголосили у пресслужбі НБУ.

До теми: Продати можна, купити — ні: що робити українцям з іноземною валютою

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую