ye-logo.v1.2

«Хмельницькгаз» розірве угоду з компанією, яка належить російському бізнесмену

Економіка 4712
Хмельницькгаз развиває договір з постачальником
Хмельницькгаз развиває договір з постачальником

Вартість угоди становить мільйон гривень.

Акціонерне товариство «Оператор газорозподільної системи «Хмельницькгаз» планує розірвати угоду з придбання сантехкомплектів у фірми, яка належить російському бізнесмену Віктору Данилкіну.

Про це сайту «Є» повідомили у відповідь на запит, який надсилали до «Хмельницькгазу».

Саме фірма російського бізнесмена була вказана у договорі про закупівлю замовника, який був опублікований на сайті «Прозорро». Договір уклали за спрощеною процедурою “Українська визвольна війна”.

1 червня «Хмельницькгаз» уклав договір з ПАТ "Сантехкомплект" щодо постачання фасанини (сантехкомплектів) вартістю 1 мільйон гривень. Інформація про це з’явилася на сайті “Прозорро”.

Звіт опублікували в системі "Прозорро"

Договір уклали за спрощеною процедурою “Українська визвольна війна”. Зазначимо, що замовники нині можуть використовувати можливість швидких закупівель по процедурі «Українська визвольна війна». Урядова постанова від 28 лютого №169 дозволила проводити закупівлі товарів та послуг для забезпечення потреб сектору безпеки і оборони без застосування процедур, визначених Законами України «Про публічні закупівлі» та «Про оборонні закупівлі».

ПАТ "Сантехкомплект" зареєстроване у Києві. За даними порталу SMIDA основними акціонерами компанії є громадянин російської федерації Віктор Данилкін, який володіє 75 відсотками акцій компанії та громадянин Латвії Геннадій Ясько. Останній має у власності 25 відсотків компанії.

За даними з відкритих джерел, Віктор Данилкін є президентом російського холдингу “Сантехкомплект”, який має понад 20 підприємств в росії, Україні та Латвії.

Цей холдинг активно бере участь у виконанні держзамовлень в росії. А основним замовником є “Главное управления обустройства войск” міністерства оборони рф.



Довідка про російську компанію

Тобто фірма, у якої планував “Хмельницькгаз” купувати товари, є структурним підрозділом холдингу, що виконує замовлення російської “оборонки”.

Через це сайт “Є” звернувся із запитом до «Хмельницькгаз» щодо обгрунтування проведення закупівлі поза конкурсом саме у цього постачальника. 

У “Хмельницькгаз” повідомили, що “ у зв’язку з потребою придбання матеріалів необхідних для виконання поточних ремонтних робіт та їх відсутністю у попередніх постачальників, було проведено пошук нових постачальників та збір їх цінових пропозицій. Внаслідок аналізу кращою виявилася комерційна пропозиція ПАТ “Сантехкомплект”, з яким і було укладено договір”.

Також у оператора газорозподільної системи зазначили, що при укладанні договору дослідили діяльність підприємства ПАТ “Сантехкомплект”. Виявили, що фірма зареєстрована у Києві, має велику кількість найманих працівників, рахунки підприємства відкриті у фінансових установах на території України.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України № 169 від 28.02.2022 року даний договір було опубліковано через систему “Прозорро”.

“Станом на сьогодні постачання матеріалів даним підприємством не проводилось. Товариством вживаються заходи щодо розірвання договору у зв’язку із відновленням діяльності вітчизняних виробників. Інформацію про це буде розміщено в системі “Прозорро”, - йдеться у відповіді на запит.

Нагадаємо, що наприкінці травня суд передав Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) арештовані корпоративні права 26 операторів газорозподільчих систем. Серед них — АТ «Хмельницькгаз».

За інформацією аналітичної системи «YouControl», є три власники пакетів акцій АТ «Хмельницькгаз». Найбільше, 50,89 відсотка акцій, належить ПРАТ «Газтек». Ним опосередковано володіє український олігарх Дмитро Фірташ. До речі, ще у червні минулого року Рада національної безпеки і оборони України запровадила проти нього санкції. Тоді це рішення секретар РНБО Олексій Данілов пояснював участю Фірташа в титановому бізнесі та постачанням сировини в росію.

Ще 14,67 відсотка акцій належить громадянину росії — Луняку Володимиру Олександровичу з Москви. До речі, ймовірно саме він занесений у реєстр центру «Миротворець». Вказано, що він у 2016 році кілька разів свідомо порушував державний кордон України. Йдеться про його проникнення на території Донбасу, окуповані російсько-туристичними бандитськими формуваннями.

Щоправда, на офіційному сайті АТ «Хмельницькгаз» у найновішому списку крупних аукціонерів відсутній Володимир Луняка чи будь-який інший росіянин. Натомість 14,67 відсотка акцій належить неназваному громадянину України. Однак і в попередніх списках не вказано жодних громадян країни агресора, що суперечить інформації аналітичної системи «YouControl», взятої з державних реєстрів. Тобто він може вже не бути акціонером, але мав би вказуватися раніше.

Натомість держава контролює лише 25 відсотків акцій АТ «Хмельницькгаз». Вони належать Національній акціонерній компанії «Нафтогаз України».

Читайте також: Арештовані акції Хмельницькгазу передали в управління державі

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую