ye-logo.v1.2

Маєток на Європейській у Хмельницькому продали за 6,5 мільйона гривень

Економіка 12102
За маєток змагалися три учасники торгів
За маєток змагалися три учасники торгів. Фото: prozorro.sale

Під час торгів ціна зросла в кілька разів.

Скрипковський Микола Петрович став переможцем аукціону щодо приватизації будинку кінця ХІХ століття, який розташований на вулиці Європейській, 5. Підприємець погодився заплатити за нерухомість 6,5 мільйона гривень, що в чотири рази більше стартової ціни. Про це йдеться на сайті “Прозорро.Продажі”.

Мова йде про продаж маєтку загальною площею 175,5 квадратних метра. Споруда розташована в центрі міста, на першій лінії забудови вздовж вулиці Європейської. Будівля не експлуатується, потребує ремонту. Маєток включено до Переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини Хмельницької області наказом управління культури, туризму і курортів Хмельницької обласної державної адміністрації від 15.09.2010 року № 242. Тож потенційний власник буде повинен підписати охоронний договір.

Стартова ціна аукціону була 1,5 мільйона гривень. На торги прийшли три учасники: ТОВ “Харвест-Україна”, Мартинюк Валентин Леонідович та Скрипковський Микола Петрович. Останній запропонував найвищу ціну - 6 мільйонів 500 тисяч 333 гривень. Валентин Мартинюк пропонував на 333 гривні менше.

Відомо, що Микола Скрипковський є власником декількох підприємств, зокрема, ТОВ “Роял Палац” на вулиці Володимирській. Адреса підприємства співпадає з готелем Royal Palace Luxury Hotel & Spa. Тепер сторони мають укласти договір.

Нагадаємо, що рішення про приватизацію будівлі прийняли у липні.

Про історію цього маєтку писав історик і краєзнавець Сергій Єсюнін у «Зводі пам’яток історії та культури України, Хмельницька область, місто Хмельницький».

За його інформацією, цей цегляний одноповерховий будинок зведений 1890 роках повітовим скарбником, колезьким радником Михайлом Плісовим. Витриманий у стилі модерн і є оригінальним зразком забудови Проскурова кінця ХІХ – початку ХХ століття. Тож він цінний як частина історичного середовища району маєтків, який сформувався у районі вулиць Комерційної (нині Грушевського) та Старобульварної (нині Героїв Маріуполя та Європейської).

«В особняку часто гостювали друзі Михайла Плісова. Наприклад, родина службовця проскурівського окружного цукрово-акцизного управління Семена Верейського. Один з його синів, Георгій, народився в 1886 році у Проскурові та став досить відомим художником», — зазначив Сергій Єсюнін.

Тож саме у цьому будинку в 1980 році був відкритий художньо-меморіальний музей Георгія Верейського. Він діяв до 1988-го. Нині ж його фондова колекція, яка сягає понад двох тисяч найрізноманітніших творів, фотографій, особистих речей та інструментів, зберігається у Хмельницькому обласному художньому музеї.

Зі середини 1990-х років цьому маєтку розміщувалися «Хмельницькархпроект» та інші установи. Тепер же його заплановано приватизувати.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую