Гаряча тема:
- Війна
Маєток на Європейській у Хмельницькому продали за 6,5 мільйона гривень

Під час торгів ціна зросла в кілька разів.
Скрипковський Микола Петрович став переможцем аукціону щодо приватизації будинку кінця ХІХ століття, який розташований на вулиці Європейській, 5. Підприємець погодився заплатити за нерухомість 6,5 мільйона гривень, що в чотири рази більше стартової ціни. Про це йдеться на сайті “Прозорро.Продажі”.
Мова йде про продаж маєтку загальною площею 175,5 квадратних метра. Споруда розташована в центрі міста, на першій лінії забудови вздовж вулиці Європейської. Будівля не експлуатується, потребує ремонту. Маєток включено до Переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини Хмельницької області наказом управління культури, туризму і курортів Хмельницької обласної державної адміністрації від 15.09.2010 року № 242. Тож потенційний власник буде повинен підписати охоронний договір.
Стартова ціна аукціону була 1,5 мільйона гривень. На торги прийшли три учасники: ТОВ “Харвест-Україна”, Мартинюк Валентин Леонідович та Скрипковський Микола Петрович. Останній запропонував найвищу ціну - 6 мільйонів 500 тисяч 333 гривень. Валентин Мартинюк пропонував на 333 гривні менше.
Відомо, що Микола Скрипковський є власником декількох підприємств, зокрема, ТОВ “Роял Палац” на вулиці Володимирській. Адреса підприємства співпадає з готелем Royal Palace Luxury Hotel & Spa. Тепер сторони мають укласти договір.
Нагадаємо, що рішення про приватизацію будівлі прийняли у липні.
Про історію цього маєтку писав історик і краєзнавець Сергій Єсюнін у «Зводі пам’яток історії та культури України, Хмельницька область, місто Хмельницький».
За його інформацією, цей цегляний одноповерховий будинок зведений 1890 роках повітовим скарбником, колезьким радником Михайлом Плісовим. Витриманий у стилі модерн і є оригінальним зразком забудови Проскурова кінця ХІХ – початку ХХ століття. Тож він цінний як частина історичного середовища району маєтків, який сформувався у районі вулиць Комерційної (нині Грушевського) та Старобульварної (нині Героїв Маріуполя та Європейської).
«В особняку часто гостювали друзі Михайла Плісова. Наприклад, родина службовця проскурівського окружного цукрово-акцизного управління Семена Верейського. Один з його синів, Георгій, народився в 1886 році у Проскурові та став досить відомим художником», — зазначив Сергій Єсюнін.
Тож саме у цьому будинку в 1980 році був відкритий художньо-меморіальний музей Георгія Верейського. Він діяв до 1988-го. Нині ж його фондова колекція, яка сягає понад двох тисяч найрізноманітніших творів, фотографій, особистих речей та інструментів, зберігається у Хмельницькому обласному художньому музеї.
Зі середини 1990-х років цьому маєтку розміщувалися «Хмельницькархпроект» та інші установи. Тепер же його заплановано приватизувати.
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: