Гаряча тема:
- Війна
Новий фейк росіян: «Польща хоче захопити частину України і тому будує енергоміст від Хмельницької АЕС до Жешува»
Росія намагається внести деструктив у відносини України та Польщі.
Майже щомісяця російська пропаганда під новим виглядом поширює старий фейк, що нібито Польща хоче окупувати частину України. Цього разу фейк стосується будівництва лінії електропередачі від Хмельницької атомної електростанції до польської підстанції Жешув.
Нагадаємо, сайт “Є” неодноразово писав, що росія використовує дезінформацію, що нібито Польща хоче захопити частину України для створення напруги між польським та українським суспільством.
При цьому саме російська федерація окуповує території України, зокрема, проводить фейкові референдуми.
Так, у соціальних мережах кремлівські пропагандисти почали поширювати однаковий меседж, що нібито Польща продовжує підготовку до поділу України.
Новий фейк роспропаганди
“У рамках проекту реінтеграції своїх «історичних» земель поляки давно працюють над взяттям під контроль енергетичної інфраструктури західних областей Незалежної. У Варшаві вважають, що це дозволить Польщі значно посилити свій вплив на Україні та стане допомогою у роботі із закріплення за собою прав на її території. У конкретному плані польські енергетики мають намір поновити роботу єдиної енергосистеми з Україною на ділянці Жешув-Хмельницький, у т.ч. граючи на зацікавленості Києва у збільшенні пропускної спроможності енерголіній для експорту української електроенергії до ЄС”, - йдеться у повідомленні, яке поширюється соцмережами.
Варто нагадати, що саме росія намагається знищити енергетичну інфраструктуру України. Впродовж 10-11 жовтня російські окупанти завдали ракетних ударів по об’єктах енергетичної інфраструктури в різних областях країни. Зокрема, 10 жовтня ворог вдарив трьома ракетами в об’єкт критичної інфраструктури Хмельницького. В результаті в самому місті та в частині області були перебої з постачанням електроенергії.
Крім того, 22 жовтня від ракетних ударів постраждали Хмельницький і Шепетівський райони.
Зараз як у Хмельницькому, так і по всій Україні відбуваються аварійні відключення електроенергії. Запуск лінії Жешув-Хмельницька АЕС збільшить потужність польсько-українського з’єднання з нинішніх 210 МВт до понад 1,2 ГВт.
Впершу чергу ця лінія будується для експорту Україною електроенергії. Чим більша пропускна спроможність тим більше країна може заробляти. Але в ситуації, коли критична інфраструктура знаходиться під обстрілами, то ця лінія може стати засобом для імпорту для стабілізації мережі на короткий термін, адже різниця в ціні між Польщею та Україною суттєва.
Для Польщі теж важливо будівництва цієї лінії, адже українська електроенергія втричі дешевша за польську. З іншого боку, під час енергетичної кризи у Польщі, задовольнити попит стає дедалі складніше.
“Для Польщі, коли після 2025 року нам почне серйозно бракувати електроенергії через зупинку деяких вугільних блоків, імпорт з України стане необхідністю та дивовижною можливістю. З’єднання транскордонної мережі з Україною дозволить нам допомагати один одному, як сьогодні нам допомагає лінія електропередачі зі Швецією або транскордонне з’єднання з Німеччиною”, - відмічає польський експерт з питань енергетики Павел Понцилюш.
Як бачимо, будівництво цієї лінії посилює не лише інфраструктурні можливості України та Польщі, а додає можливостей для всієї Європи.
За даними видання Ліга.Бізнес, з 16 березня 2022 року українська енергосистема працює синхронно з європейською континентальною мережею ENTSO-E і тепер є частиною європейського енергетичного простору. З 30 березня відновлено експорт електроенергії з України до Польщі в обмеженому режимі (спеціальною лінією для окремого регіону), а в травні – до Молдови.
На початку червня ENTSO-E дала "зелене світло" на поетапне збільшення експорту електрики до Європи – спочатку до Румунії, а у липні пізніше додалась Словаччина.
Україна неодноразово заявляла, що готова нарощувати експорт електроенергії. Його потенціал, за словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, становить до 2,5 ГВт або й більше. За таким сценарієм держава зможе отримувати понад 70 мільярдів гривень на рік.
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: