ye-logo.v1.2

Російська пропаганда за кордоном: агресія в бік Польщі, фейкові відео у Німеччині та агенти впливу у Франції

Суспільство 1820
Активна робота російської пропаганди за кордоном
Активна робота російської пропаганди за кордоном. Фото: twitter.com/StZaryn

У Німеччині створюють спеціальні сайти для поширення пропаганди.

Російська пропаганда у країнах ЄС досі активна та агресивна. Пропагандисти змінюють тактику у кожній країні, але наративи майже не змінюються.

Російська пропаганда в Польщі

Речник міністра-координатора спецслужб Польщі Станіслав Жарин цього тижня заявив, що російська пропаганда посилила тиск на Польщу через підтримку України. Росіяни використовують різні тактики для різної цільової групи, пише “Польське радіо 24”.

Так, у меседжах, спрямованих на росіян, що мешкають у Польщі, пропаганда показує західний світ як загрозу росії.


Польський Уряд активно фіксує російську пропаганду

Останнім часом пропаганда на цю тему використовувала, серед іншого, смерть Дар'ї Дугіної. Кремлівська пропаганда намагалася мобілізувати громадськість і показати, що вона "мучениця", жертва якої зміцнює росію.

Варто зазначити, що 29-річна Дар'я Дугіна була донькою російського пропагандиста, одного з ідеологів так званого «євразійства» Олександра Дугіна.

Автівка Дугіної була підірвана 20 серпня, коли пропагандистка та її батько поверталися з пропагандистського фестивалю, який проходить за підтримки влади. В останній момент Дугін сів до іншої машини.

Дугіна підтримувала війну росії проти України, виступала з популяризацією так званого «євразійства» в соцмережах, проводила лекції, публікувалася у «Федеральном агенстве новостей» (ФАН), що належить засновнику ПВК «Вагнер» Євгенію Пригожину.

Співпрацювала з пропагандистськими телеканалами, зокрема, «Царьград» та Russia Today. У березні 2022 року Дар'ю Дугіну включили до санкційного списку США, а в червні вона потрапила під санкції Великої Британії.

Останнім часом Дугіна виступала з доповідями про «імітацію вбивств у Бучі», вела трансляції з тимчасово захопленої росіянами Азовсталі, під час яких поширювала тези про те, що «Азов» заслуговує смерті.

Також Жарин розповів про інші тези. які просуває російська пропаганда у Польщі.

Зокрема, пропагандисти звинувачують Польщу в русофобії.

“ Польщу звинувачують у "русофобії", втягуванні НАТО у війну та спробі розв'язати Третю світову війну. Кремль показує, що наша країна є лідером русофобії в Європі, і в той же час, що політика польської влади є шкідливою для поляків і Польщі”, - зазначив речник міністра.

Крім того, він розповів як росія намагається зіштовхнути польське і українське суспільство. так, російська пропаганда активно поширює в Україні тезу про те, що Польща нібито хоче захопити частину країни, а у Польші - навпаки, що нібито від українських біженців існує загроза.

В ЄС ж російська пропаганда намагається створити образ Польщі, як країни, що створює проблеми для євроспільности.

“Російська пропаганда використовує розбіжності у поглядах та інтересах, стимулює напругу та створює фальшиві інтерпретації, спрямовані на послаблення позицій Польщі в ЄС та НАТО. Дії російської пропаганди, що просувають ці тези, спрямовані на одержувачів на Заході та розраховані на погіршити імідж Польщі. Ці дії розраховані на довгостроковий вплив.Росія хоче, щоб Польща була ізольована її союзниками” – наголосив речник.

Також серед російських постійних активностей - це спроби очернити Україну, нав’язати думку, що супротив України створює проблеми для безпеки у Європі.

Кремлівські наративи у Німеччині

Видання Sueddeutschen Zeitung цього тижня опублікувало аналітичну статтю, щодо роботи російської пропаганди у Німеччині.

Зокрема, про те, що через соцмережі просуваються фейкові відео, які подають, що це нібито реальні сюжети брендових видань.

Тенденція поширення фейкових сюжетів нібито від відомих ЗМІ росіянами активно використовується саме в Німеччині. Раніше “Сайт “Є” вже писав, що пропагандисти створюють фейкові повідомлення, які брендують відомими медіа - DW, CNN, BBC.

У статті вказано, що наративи, які просуваються, завжди однакові: німці страждають від санкцій проти Росії, вони розлючені, «економічна війна» проти кремля має закінчитися.


Скрін фейкове відео

“Не називаючи джерела, згадується «опитування», згідно з яким більшість респондентів вважають, що федеральний уряд «замало робить для своїх громадян». У верхньому куті відео зображено логотип SZ Sddeutsche Zeitung.

Але відео фейкові, це проросійська пропаганда. Вони знаходяться не на справжньому веб-сайті SZ, а на підроблених сайтах. Його творці доклали чимало зусиль, щоб створити настрій проти проукраїнського курсу федеральної влади. Дизайн веб-сайту, веб-адреса у верхній частині браузера, логотип SZ, кольорове тіло відображуваного тексту: все це базується на SZ. Частково оманливо справжній, частково аматорський”, - йдеться у статті.

Німецькі журналісти відмічають, що фейковий сайт працював протягом декілька тижнів та імітував головні німецькі ЗМІ.

На думку німецьких журналістів, за допомогою досить реальних відео вони поширюють проросійські повідомлення. Автори фейкових відео, очевидно, намагаються охопити людей, які довіряють відомим ЗМІ та схильні уникати незрозумілих каналів, таких як Messenger Telegram, який був розроблений у росії та використовується німецькими націоналістичними групами. Для кампанії було відтворено десятки головних новинних сайтів, включаючи імітації Spiegel, T-Online, Bild, Welt і FAZ. Про це ZDF і T-Online вперше повідомили наприкінці серпня. Справу перевіряють Федеральна служба розвідки та Федеральне відомство з охорони конституції.

Робота “агента впливу” у Франції

У Франції на російську пропаганду працюють “агенти впливу” серед місцевих політиків. Їх завдання - посіяти сумнів щодо заяв української влади. Мета такої тактики підставити під сумнів необхідність надавати військову та фінансову допомгу нашіх країні та схилити її до перемовин на російських умовах.

Одним з таких “агентів впливу” є французький політик, екскандидатка в президенти країни Сеголен Руаяль.

На її думку, президент України Володимир Зеленський нібито спеціально вигадує фантастичні історії, щоби зірвати мирний процес.

“Весь світ знає, що є така форма пропаганди війни – залякувати людей жахами”, - заявила Руаяль, яка заявила, що не вірить в авіаудар росіян по пологовому будинку у Маріуполі. Також вона не вірить у військові злочини росіян у Бучі та Ірпені, а вважає. що позиції лідерів ЄС не дали змогу реалізувати “мінські угоди”.

Видання ladepeche.fr цитує кількоїх французських посадовців, які вже звинуватили Руаяль у поширенні російської пропаганди.

Так, один з лідерів Соціалістичної партії, до якої належить і Руаяль, Олів’є Фор звинуватив її у пропаганді.

"Військові злочини задокументовані, заперечення цього - образа вбитих, зґвалтованих, катованих! Стверджувати протилежне - це пропаганда!", - заявив він.

В свою чергу, французський журналіст та політик Рафаель Глюксманн нагадав, що «мирний процес «зупинила» не промова політиків, а вторгнення рф в Україну».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую