ye-logo.v1.2

Історичний особняк у Деражні продають за... десять тисяч гривень

Економіка 7468
Стартова ціна особняка Периторіна - від десяти тисяч гривень
Стартова ціна особняка Периторіна - від десяти тисяч гривень. Фото: prozorro.sale

Продати будівлю намагаються з 2021 року.

Стартова ціна особняка адвоката Периторіна, збудованого у Деражні у 1910 році, складає 10 тисяч гривень. Це в 70 разів менше, ніж пропонували за цю будівлю на аукціоні в лютому. Про це стало відомо з сайту “Прозоро.Продажі.

Особняк розташований у Деражні на вулиці Миру, 89. Це одноповерхова будівля з підвальним приміщенням і прибудованою котельнею. Її загальна площа становить 712,9 квадратних метра. Особняк має кам’яний фундамент, цегляні стіни, шиферну покрівлю, дерев’яні перекриття, підлогу та сходи.

Офіційна дата побудови 1910 рік. Особняк включений до Переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини Хмельницької області.

Перший власник будівлі місцевий адвокат Периторін спершу її використовував як житловий будинок, але невдовзі віддав в оренду під відкриття гімназії. Після приходу радянської влади гімназію перетворили у трудову школу. Наразі будівля перебуває на балансі Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції.

Особняк намагаються продати вже вдесяте. Фото:prozorro.sale

Особняк продати з аукціону намагаються з 2021 року. Але переможці аукціонів зрештою відмовляються підписувати угоду, а стартова ціна все зменшується.

Раніше “Сайт “Є” вже писав про цінові гойдалки з продажем цієї будівлі. На аукціони за повну вартість не подавалося жодного учасника, тож ціну знову знижували. І так по колу впродовж багатьох місяців.

Останній аукціон пройшов 18 лютого цього року. За право приватизувати будівлю змагалося три товариства з обмеженою відповідальністю. У фінал вийшли київське ТОВ «Фін ризик бут» і львівське ТОВ «Котб груп фреш фрутс».
Останнє запропонувало найвищу суму — 700 тисяч 10 гривень. Це на 10 гривень вище, ніж були готові дати представники «Фін ризик бут», і на 380 тисяч 631 гривню за стартову ціну.

Воно й мало укласти договір, але 24 лютого, після початку повномасштабного вторгнення рф на територію України, аукціон скасували.

І тепер стартову ціну знизили ще в рази і вона складає 10 тисяч гривень.

Варто зазначити, що майбутній власник спершу повинен укласти охоронний договір. Згідно з ним, він буде зобов’язаний утримувати пам’ятку у належному стані, своєчасно проводити ремонт, захищати від пошкодження, руйнування або знищення.

Проведення аукціону заплановане на 29 листопада.

Нагадаємо, що у жовтні відбувся аукціон з продажу єдиного майнового комплексу державного підприємства "Подільський експертно-технічний центр Держпраці". Переможцем стала новостворення фірма з Вінниці, яка сплатила 8,5 мільйона гривень. На балансі підприємства перебувають дві будівлі. Зокрема, особняк 19-го сторіччя, який є пам’яткою культурної спадщини та розташований за адресою: вулиця Івана Франка, 2. Площа будівлі 283 квадратних метра.

Договір щодо приватизації цього майна вже підписаний.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую