ye-logo.v1.2

Електроенергія подорожчала: скільки доведеться платити українцям з 1 червня

Економіка 2468
За словами Германа Галущенка, середня сума в платіжці за електроенергію для однієї родини зросте орієнтовно на суму до 250 гривень
За словами Германа Галущенка, середня сума в платіжці за електроенергію для однієї родини зросте орієнтовно на суму до 250 гривень. Фото: ілюстративне freepik.com

Це перший етап підвищення тарифу до ринкового рівня.

Завтра, 1 червня, в Україні почне діяти новий тариф на електроенергію для населення. Уряд запровадив єдину ціну без прив’язки до обсягів споживання. Тож один кіловат коштуватиме 2 гривні 64 копійок. Це на понад гривню більше за те, що сплачувала більшість побутових споживачів. Однак тариф дещо нижчий, ніж пропонувалося державним регулятором. Відповідне рішення члени Кабміну прийняли вчора, 30 травня.

За словами міністра енергетики Германа Галущенка, НКРЕКП запропонувала підвищити тарифи у два етапи, щоб вивести їх на ринковий рівень, тобто до 5 гривень 50 копійок за кіловат-годину. Зокрема, спершу пропонували збільшити ціну до 2 гривень 88 копійок за кіловат.

«Але ми бачимо можливість встановити тариф на рівні 2 гривень 64 копійок за кіловат-годину. Це мінімальний тариф, який дозволить утримати енергосистему. Після підняття тарифу середня сума в платіжці за електроенергію для однієї родини зросте орієнтовно на суму до 250 гривень», — зазначив Герман Галущенко.

Він пояснив, що підвищення тарифів для населення було вимушеним рішенням. Воно необхідне для відновлення пошкодженої ворожими обстрілами енергетичної системи й підготовки її до нового опалювального сезону. Міністр припускає, що з настанням холодів ворог відновить системні обстріли енергетичної інфраструктури. Тому нині необхідно накопичити ресурси для захисту та відновлення таких критично важливих об’єктів.

Герман Галущено запевнив, що планується збереження субсидій для населення, а також збільшення фінансування фонду субсидіювання комунальних послуг для незахищених верств населення, щоб всі українці, які потребують допомоги держави, її отримали.

Втім, за спожиту в травні електроенергію українці ще сплачуватимуть за старими тарифами. Побутові споживачі, які використовують до 250 кіловат-годин в місяць, платять за один кіловат 1 гривню 44 копійки. Йдеться про майже 75 відсотків населення. Ті ж, хто споживає більше, сплачують 1 гривню 68 копійок.

Нагадаємо, вартість газу для побутових споживачів до кінця року підвищувати не планують. Компанія «Нафтогаз України» залишила нинішній тариф чинним до квітня 2024-го. Таким чином населення надалі платитиме 7 гривень 96 копійок за метр кубічний.

«Ціна на газ для побутових клієнтів залишається незмінною. Це рішення було прийнято з урахуванням воєнного стану та економічної ситуації в Україні. Попри всю складність ситуації ми продовжимо тримати ціну палива для наших громадян на довоєнному рівні», — зазначив очільник групи «Нафтогаз» Олексій Чернишов.

Читайте також: Продаж будівлі протитуберкульозного диспансеру в Хмельницькому: торги пройшли з третьої спроби

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую