ye-logo.v1.2
1 Червня, 2020

На Хмельниччині лише на 50% від запланованого зберігають та насаджують ліси

Економіка 2193
Фото: автора

Програма створення захисних лісових насаджень у Вінницькій, Житомирській і Хмельницькій областях у 2009-2011 рр. виконана тільки на 50%.

Такі висновки зробила колегія Рахункової палати після розгляду матеріалів аудиту ефективності витрачання бюджетних коштів на зазначену мету, повідомляє РБК-Україна із посиланням на прес-службу Рахункової палати України.

Зокрема, зазначається, що освоєння бюджетних коштів, які направлялися в 2009-2011 рр. на реалізацію державної політики у сфері захисту, збереження і розвитку лісового господарства Вінницької, Житомирської та Хмельницької областей, не принесло очікуваного результату. На території цих регіонів, де сконцентровано понад 10% покритих лісом земель держави, не вдалося досягти ефективних зрушень в використанні, збереженні та відтворенні лісового фонду.

Як показав аудит, при наявності значних територій під деградованими і малопродуктивними землями (у Вінницькій області - 0,7 млн га, в Житомирській - 0,1 млн га) дієвий механізм виділення земель для залісення не введений.

«Як наслідок, завдання загальнодержавної програми «Ліси України» щодо створення захисних лісових насаджень виконується тільки на рівні 50%, при цьому зберігається тенденція до подальшого зменшення таких насаджень ... В умовах недостатнього фінансування заходів зазначеної програми, відстрочення плати за користування мисливськими угіддями ( до яких відносяться і ліси) до 1 січня 2015 р. призвело до того, що ліси, передані в довгострокове користування для потреб рекреації і полювання, використовувалися в 2009-2011 рр.. безоплатно, і це стало причиною недоотримання бюджетом значної кількості доходів», - відзначили в прес-службі.

Колегія Рахункової палати зазначила, що посилення контролю з боку Держлісагенства та його територіальних підрозділів за тим, як підлеглі лісокористувачі витрачають державні фінансові ресурси, сприятиме поліпшенню ситуації в галузі, зокрема, зростанню лісистості територій, збільшення площ лісів, їх раціонального та ефективного використання. В даний час Україна належить до держав, де забезпеченість лісовими ресурсами є недостатньою. Її лісистість становить 15,9%, що майже вдвічі менше, ніж у таких європейських країнах, як Румунія, Польща, Німеччина.

Нагадаємо, на посадку нових лісів в Україну з держбюджету в 2012 р. виділено 90 млн грн.
 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую