ye-logo.v1.2
5 Липня, 2020

Кожній п'ятій українці в разі декрету загрожує звільнення

Економіка 3754
Більшість українських жінок не проводять в декреті покладені три роки
Більшість українських жінок не проводять в декреті покладені три роки

Більшість українок вважає, що зберігати за жінкою в декреті робоче місце роботодавець повинен, як і прописано в законодавстві, три роки

Ставлення роботодавців до працівниці, яка йде в декрет в Україні, вельми неоднозначне. Дотримуються законодавства та гарантують всі пільги, виплати і збереження робочого місця трохи більше половини компаній - 57%. Інші або накладають обмеження у вигляді меншого терміну декрету, урізаних виплат (20%) або взагалі загрожують звільненням вагітної співробітниці (20%). Ще 3% сповідують іншу політику. 
Більшість українських жінок (87,01%) не проводять в декреті покладені три роки. 60% виходять на роботу раніше через необхідність заробляти гроші, 34% - через бажання будувати кар'єру, 5% - тому, що сидіти вдома з дитиною нудно, 1% - через інші обставини.
При цьому виходять на роботу, коли дитині не виповнилося ще й двох місяців 7,79% українок, до півроку - 12,99%, до року - 22,08%, до трьох років - 44,15%, від трьох до шести років - 12,99%.
Більшість українок вважає, що зберігати за жінкою в декреті робоче місце роботодавець повинен, як і прописано в законодавстві, три роки (50,6%), 18,67% вважають, що термін повинен встановлюватися за домовленістю сторін, 16,27% вважають, що вистачить і півтора року, 9,04% пропонують збільшити термін збереження місця до 6 років, а 5,42% думають, що це повинен бути необмежено довгий термін.
Згідно з опитуванням, після виходу з декрету, на колишнє місце роботи повернулися 48,05% респонденток, 14,29% знайшли нову аналогічну роботу, 28,57% знайшли нову роботу краще за попередню, а 9,09% довелося йти на гіршу роботу, ніж до декрету.
Найчастіше після виходу з декрету працюючим мамам в Україні не вистачає часу на себе (35%), дитини (27,71%) і грошей (24,1%). Крім того, працюючим мамам не вистачає: можливості вибору зручного робочого графіка (23,49%), можливості легко вирішувати побутові проблеми (19,88%), часу для особистого життя (19,88%), можливості брати відгули та лікарняні (16 , 87%), часу на побудову кар'єри (15,66%), розуміння керівництва (12,65%) і моральної підтримки сім'ї та близьких (9,64%).
43% респондентів вважають, що брати чи не брати на роботу жінку після декрету - це право роботодавця, він цілком може відмовити, якщо вважає що жінці через наявність дитини не підходить ця робота. Ще 52% думають, що всі шукачі незалежно від наявності дітей повинні мати рівні шанси. А 5% вважають, що наявність маленької дитини є поважною причиною для відмови в будь-якому випадку, незалежно від умов праці.
40% опитаних вважають, що роботодавець має право "підстрахуватися", питаючи на співбесіді про плани жінки завести дітей. При цьому аналітики зазначають, що в деяких західних країнах такі питання заборонені законом, як дискримінаційні.
Опитування проведене аналітиками міжнародного кадрового порталу hh.ua серед зареєстрованих користувачів порталу. Цільовою аудиторією опитування були працюючі жінки з дітьми. 

 

Джерело: jobs.km.ua

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую