ye-logo.v1.2
31 Березня, 2020

Чіткий закон - запорука сплачених податків

Економіка 1642

Податківці Хмельниччини відзначили, що кількість скарг платників податків у цьому році зменшилася маже вдвічі.

За даними відділу адміністративного оскарження управління правової роботи ДПС у Хмельницькій області, до податкових органів краю протягом січня – вересня 2012 року на 236 податкових повідомлень – рішень надійшло 166 скарг платників податків. Про це повідомили у Державній податковій службі у Хмельницькій області.

Якщо порівнювати з аналогічним періодом минулого року, то податкових повідомлень – рішень було на 188, тобто майже на третину більше, а кількість спроб платників податків оскаржити їх було більше на 133, або на 45 відсотків.

Слід також відзначити, що за наслідками розгляду скарг у поточному році залишено без змін 250 податкових повідомлень – рішень на суму майже 80 мільйонів гривень, водночас частково або повністю скасовано 52 податкових повідомлення – рішення на суму 2,2 мільйона гривень, що становить 20 відсотків від розглянутих оскаржених рішень, а по 9 рішеннях суму податкових зобов’язань збільшено загалом на 7,1 мільйона гривень.

Позитивну динаміуа у зменшенні кількості скарг пов’язують передусім із тим, що у процесі вдосконалення податкового законодавства воно зрештою стало більш чітким та унормованим, а отже наразі менше виникає суперечливих питань між платниками податків та податківцями.

До того ж дається взнаки нова ідеологія роботи відомства, завдяки якій зменшено кількість податків та знижені деякі ставки по них, спрощені окремі податкові процедури, підвищилися стандарти та комфортність податкового обслуговування бізнесу, зміцнилися партнерські взаємовідностини податкової із сумлінними платниками податків. Слід згадати у цьому контексті й про істотне зменшення кількості податкових перевірок: нагадаємо, що цьогоріч в області більш ніж на третину зменшена кількість планових перевірок та на 40 відсотків – фактичних. Зрештою, потреба сумлінного платника у безпосередньому спілкуванні з податковою службою зведена до мінімуму. Натомість більш досконалою стала система контролю за підприємсивами, які намагаються використати схеми ухилення від сплати податків.  

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую