ye-logo.v1.2

На замкову церкву святого Миколая у Меджибожі потрібно 128 тисяч гривень

Історія 6336
wikipedia.org
Фото: wikipedia.org

І це лише на виготовлення проектно-кошторисної документації.

Церква святого Миколая, яка знаходиться на території Меджибізької фортеці, у 2007 році знову відкрила двері для прихожан. Шість років тому 22 травня у день храмового празника відбувся перший вхід. Тоді дванадцять священників єпархії освятили церкву. До цього вона була закрита близько ста років.
Наразі православну церкву потрібно поєднати із храмом, адже сама будівля є колишнім костелом, який датується ще XIV століттям.
«Зараз проектною документацією займається Львівський проектний інститут. Ми у них замовили кошторис на виготовлення проектної документації. На 2014 рік маємо велику надію, що обласні державна адміністрація та рада нададуть кошти. Потрібно 128 тисяч гривень на виготовлення документації. Її замовили, але робота «заштопорилася». Хоча засідання з нашими науковцями та працівниками інституту, щодо попереднього узгодження інтер'єру, уже було. На 2013 рік повинні були надійти кошти, але не склалося», - пояснює парафіяльний священник замкової церкви святого Миколая Петро Леськів.
Церква не повинна зазнати суттєвих змін. Її намагатимуться облаштувати зсередини.
«Храм вбудований у костел і потрібно показати усі елементи кладки і архітектури. Західна стіна змінена, стиль дещо змінився. Пани Синявські були кальвіністами, тому архітектура храму не є виключно готичною. Варто намагатися зберегти канони православної церкви і одночасно не відкинути костел. Саме головне, що це пам'ятка архітектури. Там є склепіння, крипта під вівтарною частиною і підземний хід, який виходить з храму на подвір'я замку. Потрібно залишити усе і зробити максимально цікавим для туристів», - каже настоятель храму.
У скільки обійдеться внутрішнє оздоблення храму наразі невідомо, адже лише один іконостас може обійтися у мільйон гривень, взалежності з якого матеріалу його виготовляти. А поки вирішується питання із проектно-кошторисною документацією, церква святого Миколая є повністю діючою. Тут можна як обвінчатися, так і охрестити дітей.
«Тут можна здійснювати усе, окрім похорону. Згідно охоронного договору у церкві заборонено проводити обряд поховання», - додає отець Петро.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую