ye-logo.v1.2
24 Травня, 2019

Раритетну монету XIV- XVІІ століття передали до музею

Олександр НІКІТІН Історія 1174
Монету, яку знайшли під час розкопок, передали до музею
Монету, яку знайшли під час розкопок, передали до музею. Фото: facebook.com/KPDIMZ/

Вона була знайдена торік у Кам’янці-Подільському.

Фондосховище Кам'янець-Подільського державного історичного музею-заповідника поповнилося рідкісною монетою. Про це повідомляє прес-служба Кам’янець-Подільської міської ради. 

Її було знайдено минулого року в місті над Смотричем під час археологічних досліджень на вулиці П’ятницькій, 12 в об’єкті литовського часу. Знайдену рідкісну монетку вдалось ідентифікувати завдяки дослідниці-нумізмату Ірині Хромовій. Виявилось, що це - геллер Анни Рацибузької (1380-1405 рр.), який карбували у м. Рацибуж (Сілезія). На аверсі монети викарбувана готична літера «А», збоку хрест. На реверсі - орел.

Монети XIV- XVІІ ст. були виявлені на місці житла з вальок, знайденого у південній частині Польського ринку під час археологічної експедиції. Такий вид житла був популярним в золотоординські та литовські часи. Виявлені монети свідчать, що Кам’янець-Подільський на той час відігравав важливу роль у житті краю.

Більше про історію міста та цікаві археологічні знахідки можна дізнатися в музеї старожитностей Поділля, який розташований у пам’ятці архітектури XV-XVIII століть – колишньому будинку Вірменського єпископа.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

Останні фото та відео