ye-logo.v1.2

Унікальна знахідка: в Кам’янці-Подільському археологи розкопали древню бруківку

Історія 6573
Бруківка була засипана сміттям
Бруківка була засипана сміттям. Фото: з Фейсбуку K-P Architectural-Archaeological Expedition

Це мощення ще старіше, аніж знайдене в місті два роки тому.

Унікальну знахідку виявили археологи в Кам’янці-Подільському кілька днів тому. Під час розкопок, науковці знайшли фрагмент древнього мощення, яке, припускають, покладене набагато раніше, ніж бруківка, знайдена у 2016 році на Польському ринку. Тоді, до речі, знайдене мощення вважали найстарішим в Україні.

«Нова знахідка зроблена під час нагляду за земляними роботами по вулиці Довгій, 2 в районі Новопланівського мосту, - розповів сайту «Є» археолог Павло Нечитайло. – Там у 2008-2010 роках було зведено будинок на місці втраченої свого часу історичної забудови. Оскільки він не відповідав технічним умовам, тому його розібрали. І під час вибірки з фундаментів цього сучасного будинку ми знайшли рештки фундаментів XVII століття та велетенську сміттєву яму кінця XVII – першої половини ХVIII століття. Саме під цією ямою було виявлено мощення, яке можна датувати не пізніше, ніж кінцем XVII століття».

За словами археолога, у період Подільського еялету (провінція Османської імперії, що існувала на території Поділля з 1672 до 1699 року), було розібрано чимало дерев’яних будинків і саме тоді Кам’янець-Подільський втратив велику частину свого житлового фонду. Коли місто поляки повернули, на місцях колишніх будинків почали виникати велетенські смітники.

«Саме під такою сміттєвою ямою й залишилася недоторкана частина бруківки, яку було втрачено в першій половині XVII століття і потім закидано сміттям. Тож бруківка, знайдена кілька років тому на Польському ринку, існувала у другій половині XVIII століття, а ця, яку ми знайшли ось зараз – припинила існувати вже в XVII столітті. Тобто знахідка набагато старіша».

За словами археолога, наразі науковці готують звернення до міської влади та відповідних служб з проханням зберегти знахідку. «Сподіваємося, якийсь фрагмент цього мощення буде збережено», - каже Павло Нечитайло.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую