ye-logo.v1.2
20 Липня, 2019

Цей день в історії Хмельниччини: 18 січня

Юна МІТРАШКО Історія 585
2015 рік, 18 січня. У Хмельницькому та у багатьох містах України пройшли чисельні марші пам'яті жертв обстрілу у Волновасі Донецької області
2015 рік, 18 січня. У Хмельницькому та у багатьох містах України пройшли чисельні марші пам'яті жертв обстрілу у Волновасі Донецької області. Фото: з архіву

Протест проти "диктаторських законів" та марш миру "Я - Волноваха".

18 січня у 2014 році частина хмельничан вийшли на вулиці аби висловити протест проти "диктаторських законів". Протестувальники одягнули на голови каструлі та друшляки, в такий спосіб вони висміювали безглуздість прийнятих законів, та демонстрували, що незгодні їх виконувати. Подібні акції відбулись і в інших містах, а також на майдані Незалежності у Києві.

Низку цих законів Верховна Рада України ухвалила 16 січня, підняттям рук, без використання системи «Рада» та без обговорення, а їхні тексти стали доступні лише після того, як депутати за них проголосували. З одинадцяти обранців, які представляли на той час у Верховній раді Хмельниччину «за» диктаторський закон проголосували шестеро: Віктор Бондар, Олександр Герега, Сергій Буряк, Ольга Борита, Василь Кравчук та Сергій Лабазюк. Наступного дня, 17 січня, цей пакет законів підписав тодішній президент Віктор Янукович.

Документи викликали негативну реакцію суспільства як такі, що порушують демократичні норми. Ці закони обмежували права громадян, надавали органам державної влади більшу свободу дій у сфері покарання учасників акцій протесту і мали на меті криміналізувати опозицію та громадянське суспільство. Зокрема, заборонялися рух у колонах більш як п'ять автомобілів, встановлення наметів, носіння шоломів, допомога протестувальникам, поширення інформації про силові структури тощо.
28 січня 2014 року Верховна Рада більшістю в 361 голос скасувала більшість законів 16 січня.

18 січня 2015 року тисячі хмельничан взяли участь у Всеукраїнському марші миру "Я - Волноваха". Захід розпочався на майдані Незалежності, далі пройшов вулицями Хмельницького до Ангела Скорботи, містяни молились за душі убитих у зоні проведення антитерористичної операції. Люди тримали в руках запалені свічки, символіку України і плакати з написами - "Я - Волноваха". Марш був реакцією українців на теракт під Волновахою коли бойовики поцілили в автобус з мирними жителями, в наслідок трагедії 13 чоловік загинуло. Генеральна прокуратура України визнала подію терористичним актом.
Того ж дня хмельничани прийняли дві резолюції: до української влади та світової спільноти. Вимагали визнати ДНР та ЛНР терористичними організаціями, а Росію – країною-агресором щодо якої потрібно посилити санкції. Наголошували на необхідності надання українській армії сучасного озброєння, а військовим гарантувати соціальну захищеність.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

Останні фото та відео

  Так  Ні, дякую