ye-logo.v1.2
17 Вересня, 2019

Цей день в історії Хмельниччини: 27 січня

Юна МІТРАШКО Історія 681
Про події 27 січня
Про події 27 січня. Фото: vesti.dp.ua

Від давнини до сьогодення про людей та події.

У Кам’янці-Подільському, цього дня, у 1510 році Польща та Молдова підписали мирну угоду. Цей документ завершив польсько-молдавську війну, яка тривала з 1506 року. За умовами договору врегульовувалася взаємодія прикордонних міст, спірні питання вирішували старости. Зокрема, якщо піддані польського короля зазнавали несправедливості з боку підданих молдавського господаря, то вони мали звернутися до старост Чернівців, Хотина та Сорок, щоб ті забезпечили справедливість. Молдавські піддані мали право просити справедливості в старост Галича та Кам’янця. Покращення молдавсько-польських відносин тривало не довго. Вже у 1514 році стосунки змінились через нові суперечки та прикордрнні конфлікти.

У 1983 році, 27 січня, у Кам’янець-Подільському сільськогосподарському інститутуі створено ветеринарногоий факультет (нині це навчально-науковий інститут ветеринарної медицини Подільського державного аграрно-технічного університету). Першим деканом факультету став кандидат ветеринарних наук, доцент Микола Тихонов. До створення спеціального факультету підготовка відповідних фахівців велася з 1979 року.
До складу факультету увійшло п’ять кафедр, утворених внаслідок реорганізації зооінженерного факультету.

27 січня 2014 року взвязку з подіями в Україні у Кам'янець-Подільському саморозпустилася фракція Партії регіонів. Про це заявив голова фракції Партії регіонів в міській раді Валерій Слободян. "Замість обіцяної стабільності і євроінтеграції, країна на межі громадянської війни, хаосу та розколу. Тому ми, депутати фракції Партії регіонів в міській раді приймаємо рішення про розпуск фракції Партії регіонів і виходимо з лав партії», - повідомив уже екс-"регіонал". Наступного дня на сесіяї Старокостянтинівської міської ради представники місцевої фракції Партії регіонів теж саморозпустилася.

У 2018 році, 27 січня, в зоні проведення АТО загинув 28-річний нацгвардієць з Полонного - Мирослав Сливка з позивним "Манах". Хлопець служив у батальйоні оперативного призначення імені Героя України, генерал-майора Сергія Кульчицького. Він виконував завдання в районі населеного пункту Верхньоторецьке, Донецької області, загинув під час снайперського обстрілу противником з боку окупованої Пантелеймонівки. 30 січня 2018 року з почестями Героя поховали у рідному місті.

Указом Президента України № 98/2018 від 6 квітня 2018 року, "за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, зразкове виконання військового обов'язку", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую