ye-logo.v1.2
20 Жовтня, 2019

Цей день в історії Хмельниччини: 20 лютого

Ірина ОЛІЙНИК Історія 3399

Підписатися на канал "Є" в Youtube

В історії Хмельниччини цей день закарбувався продовженням розвитку подій Революції Гідності.

П’ять років тому, 20 лютого, у Хмельницькому події вирували довкола Євромайдану. На ранок 20 лютого в Хмельницькому було відомо про п’ятьох поранених та одного загиблого в результаті стрілянини під Хмельницьким СБУ. У цей день ЗМІ повідомляли про те, що саме 20 лютого з Хмельницького СБУ почали вивозити зброю. Також цього дня на Майдані тодішній начальник Хмельницького СБУ Віктор Крайтор написав рапорт перед кількома тисячами мітингувальників. Напередодні відбулася позачергова сесія Хмельницької міської ради, окремим рішенням депутати оголосили 20, 21, 22, і 23 лютого в Хмельницькому днями жалоби

Відбулася 20 лютого і сесія обласної ради, де про свій вихід вихід з Партії регіонів заявили кілька депутатів. Пізніше, у цей день, про вихід з партії заявили і понад чотири десятки регіоналів з хмельницької міської організації партії. Щодо голови обласної організації Партії Регіонів та на той час голови Хмельницької ОДА Василя Ядухи, то ЗМІ цього дня оприлюднили повідомлення про те, що він виїхав з міста.

Деякі потяги у цей день обминали Хмельницький. Також 20 лютого 2014-го тимчасово був припинений продаж квитків на поїзди, що курсують із Києва у західному напрямку.

Невтішні новини прийшли на Хмельниччину 20 лютого 2014-го і з Києва. Там, в наслідок протистоянь, загинули майданівці – учителі Микола Дзявульський з Шепетівки та Сергій Бондарчук зі Старокостянтинова, а також Анатолій Корнєєв, сільський голова села Руда, що на Кам’янеччині. Вони стали Небесною Сотнею… Починаючи з 2015-го - 20 лютого в Україні - пам'ятний день Героїв Небесної Сотні.

Щодо подій попередніх років, що вписані в історію краю, то саме 20 лютого, в Кам’янці-Подільському в 1905 році художник В’ячеслав Розвадовський звернувся із клопотанням до Імператорської академії мистецтв у Петербурзі про відкриття в Кам’янці-Подільському художнього училища з відділенням прикладних мистецтв.

А у 1967 році на державному рівні було прийнято низку важливих рішень знову ж таки щодо Кам’янця-Подільського. Зокрема, - постанова Ради Міністрів УРСР від 20 лютого 1967 року про підготовку пропозицій для оголошення території Старого міста історико-архітектурним заповідником. Відтак, кінець 1960-х років в історії міста характерний становленням системного підходу до охорони культурної спадщини. Реставраційні роботи отримують плановий характер, а місто починають сприймати як важливий туристичний центр. 

А у Проскурові 20 лютого 1918 у місто вступила австрійська армія. Виконуючи умови Брестського миру в справі військової допомоги Центральній Раді УНР у війні з більшовиками на Україну почали просуватися війська Німеччини та Австро-Угорщини. Вступивши до Проскурова, австро-німецькі війська, які підтримували гетьманську Українську Державу, перебували на Поділлі до кінця жовтня 1918 року.

20 лютого 1690 року Нетішин та низка довколишніх сіл відійшли до рук польського воєначальника, котрий відзначився у багатьох походах та кампаніях – гетьмана Станіслава-Яна Яблоновського. З цього дня село на довгий час опиняється в руках багатої та впливової у Речі Посполитій родини – князів Яблоновських.

 

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую