ye-logo.v1.2
19 Жовтня, 2019

Цей день в історії Хмельниччини: 2 березня

Юна МІТРАШКО Історія 1210
Від давнини до сьогодення про людей та події.
Від давнини до сьогодення про людей та події.. Фото: vesti.dp.ua

Благодійність 19 століття на Поділлі та повна бойова готовність.

У 1884 році 2 березня засновано Кам’янець-Подільську комісію імператорського людинолюбного товариства. Попри таку дивну для нас сьогодні назву, робота комісії полягала у благодіності та волонтерстві. На Поділлі вона спрямовувалась переважно на медичну допомогу незаможним. 

У підпорядкуванні комісії були безоплатна амбулаторія для бідних, відкрита у 1884 році і Віспощеплювальний інститут, відкритий 1 січня 1887 року. Безплатною амбулаторією керував Антоній Ролле. В один із років до амбулаторії звернулися по над чотири тисячі пацієнтів, і аптека видала їм безкоштовно ліків більш як за сімома тисячами рецептів.

В сучасній історії 2 березня 2011 року в ході сесії Хмельницької обласної ради депутати наполягли на проведенні громадських слухань з приводу добудови 3 і 4 енергоблоків Хмельницької атомної електростанції в усіх райцентрах та містах області. У своїх виступах вони наголосили, що ситуація з добудовою енергоблоків вимагає оцінки з боку громади, особливо в умовах підвищення тарифів на електроенергію. До слова обговорення добудови енергоблоків ХАЕС триває досі, на данний час організаторами такого спілкування виступають активісти.

У 2014 році, цього дня, на хмельницькому Майдані, тодішній міський голова Сергій Мельник заявив, що усі військові частини Хмельницького приведені у повну бойову готовність, проте жодних передислокацій не заплановано. До військкомату почали викликати усіх резервістів.

 

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую