ye-logo.v1.2

Цей день в історії Хмельниччини: 2 березня

Історія 2988
Аерофотографування Кам
Аерофотографування Кам'янця-Подільського (1914 рік). Фото: uk.wikipedia.org

Фальсифікація виборів у Проскурові ХІХ століття та повернення з полону українських прикордонників.

У Кам’янці-Подільському 2 березня 1884 року засновано комісію імператорського людинолюбного товариства. Головними її завданнями були благодійність і волонтерство. На Поділлі робота комісії спрямовувалась переважно на медичну допомогу незаможним.

У підпорядкуванні комісії були безоплатна амбулаторія для бідних, відкрита у 1884 році, та Віспощеплювальний інститут, відкритий 1 січня 1887 року. Безплатною амбулаторією керував Антоній Ролле.

Проблема фальсифікації виборів не нова. Такі злочини траплялися й у Проскурові позаминулого століття. Один з прикладів наводить Вадим Байдич у своїй статті «Матеріали про зловживання проскурівських чиновників 40-70 років ХІХ століття у фондах Держархіву Хмельницької області».

Майже вісім років, з 2 грудня 1863 року до 2 березня 1871 року, в повітовому суді розглядалася справа тогочасного міського голови Савицького. Під час проведення виборів на його посаду він вчинив злочинне зловживання своїми службовими повноваження. Фактично він сфальсифікував результати виборів.

2 березня (16 лютого за старим стилем) 1919 року Подільський губернський комісар Григорій Степура видав депешу, в якій наказував місцевим органам самоврядування якомога краще відзначити роковини Тараса Шевченка.
Як йдеться у статті Андрія Машталіра «Відзначення Шевченківських днів громадськістю Кам’янця-Подільського у 1919 році», цього ж дня копії депеші розіслали у всі повіти. У додатку до цього документа Григорій Степура наказав перенести відзначення Шевченківських роковин з 11 на 10 березня та зробити його вихідним днем, щоб усі урядовці мали змогу взяти участь у панахиді.

2 березня 2014 року на хмельницькому майдані Незалежності тодішній міський голова Сергій Мельник заявив, що усі військові частини обласного центру приведені у повну бойову готовність, проте жодних передислокацій не заплановано. До військкомату почали викликати усіх резервістів.
 

Цього ж дня 2018 року двоє прикордонників Ігор Дзюбак і Богдан Марцонь, які родом з Хмельниччини, повернулися з понад чотиримісячного російського полону. Їх обміняли на двох працівників ФСБ.

Українські військові зникли на Сумщині у жовтні 2017 року. Обоє — родом з Хмельницької області й служили у Сумському прикордонному загоні.

Як передавали прикордонників транслювали у прямому ефірі. Фото: скрін з відео

Як передавали прикордонників транслювали у прямому ефірі. Фото: скрін з відео

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую