ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Цей день в історії Хмельниччини: 7 березня

Історія 3232
Сутковецька церква-фортеця — унікальний зразк архітектури XIV-XV століть
Сутковецька церква-фортеця — унікальний зразк архітектури XIV-XV століть. Фото: з архіву редакції

Сутковецька церква-фортеця та ліквідація повітів на території Хмельниччини.

Краєзнавець Юрій Блажевич у статті «Церковно-історичне (релігійне) краєзнавство на Поділлі: витоки, становлення, церковні історики та діячі (ХІХ – перша третина ХХ століття)» пише, що загроза над історичними пам’ятками нависала й у минулому. Зокрема, під час їх ремонту не завжди враховувалися їх архітектурні ансамблі. Наприклад, про це свідчить лист Юхима Сіцінського до Київського товариства охорони пам’яток старовини та мистецтва датований 7 березням 1915 року. Він стосується Покровської церкви-фортеці — унікального зразка архітектури XIV-XV століть у селі Сутківці (нині Ярмолинецького району).

Згідно з ним, місцеве духовенство наприкінці ХІХ століття провело перебудову церкви, внаслідок якої було спотворено її старовинну архітектуру. Юхим Сіцінський із сумом зазначав, що священник провів ремонт Сутковецької церкви-фортеці «на свій лад», через що «давні форми дахів і куполів були спрощені». До речі, цій святині свого часу Юхим Йосипович присвятив історичну розвідку «Церква-замок в Сутківцях Летичівського повіту».

7 березня 1923 року в Україні ліквідували повіти та волості. На території Хмельницької області створили округи: Кам’янецький (17 районів), Проскурівський (16 районів) і Шепетівський (14 районів). Така адміністративно-територіальна реформа відбулась через утворення у 1922 році СРСР. При проведенні такої реформи враховувалися економічне значення майбутніх адміністративних центрів, господарські і культурні зв’язки населених пунктів.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую