ye-logo.v1.2
21 Лютого, 2020

Цей день в історії Хмельниччини: 14 березня

Історія 1632
Проскурівський вокзал 1918 рік
Проскурівський вокзал 1918 рік. Фото: khm.gov.ua

Візит короля, перший потяг, історичний дрес-код і не тільки...

У 1787 році 14 березня в містечку Ляхівців (нині – Білогір’я) княгиня Франциска, вдова князя Йосипа Яблоновського, разом з сином своїм Миколою-Августом, приймала польського короля Станіслава-Августа Понятовського, який їхав в Канів для побачення з імператрицею Катериною Великою.

14 березня 1838 року Подільський губернатор заборонив чиновникам і канцелярським служителям ходити по вулицях у мужичих опанчах і сіряках. Сіряком у народі називали чоловічий верхній одяг, який носився зверху по сорочці. На Поділлі сіряки були прикрашені червоними шнурками. А опанчею називали широкий, довгий безрукавний плащ з товстого цупкого сукна.

14 березня 1914 року на станцію Кам’янець-Подільський прибув перший потяг. Пряма залізнична лінія з’єднала місто з Проскуровом. Одночасно почалися роботи з продовження залізничної лінії від Шепетівки до Коростеня, а також прокладання шляху з Ярмолинець до Гусятина (ці магістралі стали до ладу в 1916 році.
В газеті «Подолія» №33 від 16 березня 1914 року про цю подію писали так: «В п’ятницю, 14 березня, на станцію Кам'янець прибув перший паротяг з пасажирськими вагонами. В потязі приїхали інженери-будівельники. Поки роботи на залізничному шляху тривають - проводиться баластування, яке закінчать до травня».

У 1961 році, цього дня в Україні, відповідно до постанови колегії Міністерства культури УРСР, всі технікуми підготовки культосвітніх працівників, зокрема і в Кам’янці-Подільському, стали культосвітніми училищами.

14 березня 2016 року у зоні АТО загинув 28-річний камянчанин Андрій Кухар. Трагедія сталась поблизу села Покровське, під час виконання бойового завдання.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую