ye-logo.v1.2
18 Вересня, 2019

В Меджибожі експонують унікальну відреставровану знахідку

Ірина ОЛІЙНИК Історія 2203
Унікальний експонат можна буде побачити протягом квітня
Унікальний експонат можна буде побачити протягом квітня. Фото: з архіву заповідника

Відвідувачі зможуть її побачити протягом квітня.

Відвідувачі Державного історико-культурного заповідника «Межибіж» мають змогу побачити унікальну відреставровану знахідку – скляний кубок, що складається з двох частин. Скляну посудину знайдено археологами цього року. Щоб склеїти докупи фрагменти реставратори працювали декілька місяців.

«Ми досі не знайшли аналогів цьому кубкові. Уже зв’язувалися з музейниками інших країн, але поки нічого подібного ніхто не бачив. Тому продовжуємо шукати. Кубок складається з двох частин, які з’єднуються між собою за допомогою різьби. Це дуже важкий технологічний прийом – на склі зробити різьбу. Наразі кубок уже пройшов перший етап реставрації та тимчасово виставлений на огляд для відвідувачів фортеці», - розповідає Олег Погорілець, директор Державного історико-культурного заповідника «Межибіж».

Нагадаємо, кубок науковці датують кінцем XVIII – початком XIX століття. Він доволі об’ємний і може вмістити понад півлітра рідини. На склі проглядається рослинно-геометричний орнамент. На жаль, немає ні гербу власника, ні ініціалів, нанесення яких на такі кубки на той час практикувалися.

Унікальний експонат можна буде побачити протягом квітня. Опісля - продовжать наступний етап відновлення та реставрації.

 

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую