ye-logo.v1.2
17 Жовтня, 2019

Цей день в історії Хмельниччини: 29 квітня

Юна МІТРАШКО Історія 1261
Палац Яблоновських, село Старий Кривин . Друга половина ХІХ століття
Палац Яблоновських, село Старий Кривин . Друга половина ХІХ століття. Фото: wikipedia.org

Що про цей день розповідають історичні джерела.

29 квітня 1702 року у Львові було складено документ, за яким маєтності Станіслава-Яна Яблоновського (володів землями сучасної Хмельницької та Рівненської областей) розподілялися між його трьома синами Яном, Олександром та Станіславом. За цим документом Нетішин став частиною Кривинського маєтку Яблоновських, у власності яких перебував аж до середини 19 століття. Нетішин увійшов до князівських володінь як фільварок – господарство, в основі якого було виробництво сільськогосподарської продукції шляхом залучення безоплатної праці селян-кріпаків. У Кривині вони збудували розкішний палац, а також запросили до свого маєтку відомого в той час садівника Діонісія Маклера, який заснував навколо князівського будинку чудову паркову територію.

У 1925 році 29 квітня народився краєзнавець Григорій Павленко. У селі Демшин Кам’янець-Подільського району він створив унікальний музей села. Цей музей функціонує вже понад 40 років. За власні кошти він зумів не лише зібрати експонати, які розповідають відвідувачам про історію села та його визначних уродженців, а й власноруч зняв короткометражні документальні стрічки. У музеї, що розмістився на другому поверсі сільського Будинку культури, знаходиться 1370 експонатів, є 5 залів: краєзнавчий, зал пам’яті, бойової слави, народних ремесел та кіностудія. За життя Григорій Іванович відзняв більш як 180 документальних фільмів із життя села, 16 з яких стали дипломантами конкурсів аматорських фільмів, IV Всеукраїнського та ІІ Міжнародного фестивалів документальних і науково-популярних фільмів «Кіно¬літопис-2005».

У 1993 році 29 квітня в Кам’янці-Подільському розпочав роботу регіональний центр Відкритого університету Великобританії. Розмістився у фізичному корпусі педінституту. Серед перших студентів був голова міськвиконкому Михайло Аносов.

У 2012 році в Хмельницькому неповнолітній хлопець "замінував" обласну лікарню. У приміщенні лікарняного корпусу на той момент перебувало 225 хворих та 50 осіб медичного і обслуговуючого персоналу. Жодних вибухонебезпечних предметів працівники міліції, на щастя там не виявили. А от мінера - жартівника знайшли швидко, ним виявився неповнолітній місцевий юнак. Пояснити свій протиправний вчинок він не зміг.

29 квітня минулого року хмельницький «Новатор» вперше в історії волейболу області став професійною чоловічою командою, яка здобула нагороди в Суперлізі. «Новатор» та вінницьке «Серце Поділля» зіграли свій останній матч у чемпіонаті України в Суперлізі. «Новатор» минуло сезону зупинився за крок до медалей, посівши четверте місце. «Серце Поділля» взагалі проводило цей сезон вперше у Суперлізі. Отож, результат в заключному матчі був історичною подією для обох клубів.

Минулого року хмельницький Новатор вперше здоубув бронзові медалі в Суперлізі. Фото: з архіву

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую