ye-logo.v1.2

Цей день в історії Хмельниччини: 10 травня

Історія 2840
Минулого року у центрі міста облаштували амфітеатр
Минулого року у центрі міста облаштували амфітеатр. Фото: з архіву редакції

Що про цей день розповідають історичні джерела.

Минулого року цього дня у Хмельницькому вирував фестиваль оркестрових-шоу програм «Art Major show». Тоді у центрі міста відбувся парад духових оркестрів і мажореток. Учасники «Art Major show» влаштували ефектне дефіле вулицею Проскурівською. Гучний парад пройшов від колишнього «Дитячого світу» до кінотеатру Шевченка, де облаштували амфітеатр на час фестивалю. Уввечері там  глядачів влаштували вечірнє шоу – театр оркестрів «Місто не спить». Видовищне шоу зібрало ще більше глядачів, але потрапити на фестиваль вдалося не всім.

У 1993 році у Кам’янці-Подільському вперше річницю з дня народження Симона Петлюри (а він народився саме в цей день) відзначено урочистим вечором у міському Будинку культури. Симона Петлюра – український державний, військовий та політичний діяч, головний отаман військ Української Народної Республіки (УНР). Народився в передмісті Полтави, нині Україна (тоді Російська імперія). Під час громадянської війни перебував у Кам’янці-Подільському, Проскурові, Старокостянтинові. 

10 травня 1898 року в Проскурові народилась Аріель Дюран (Хая (Іда) Кауфман, 1898-1981) – відома американська письменниця, лауреат престижної американської нагороди – Пулітцерівської премії в галузі літератури.

10 травня 1977 року у селі Вовковинці (Деражнянський район) було проведено перше засідання клубу «Пошук». Педагог Раїса Чорненька разом із учнями пошуковцями провели величезну дослідницьку роботу, в результаті якої до Вовковинець почали приїжджати групи ветеранів, які проживали тут у 1930-1940 роках. Це солдати 289-го стрілецького полку 97-ї стрілецької дивізії, 39-го окремого кулеметного батальйону, 217-го стрілецького полку 80-ї стрілецької дивізії та ін. В 1979 році у Вовковинецькій школі-інтернаті пройшла перша організована зустріч ветеранів. Колишні військовослужбовці містечка відвідували вцілілі будинки, обходили територію, розповідали учням про події війни. В наступному році відбулася ще одна зустріч, яка тривала три дні. До Вовковинець приїхали ветерани з різних куточків СРСР, які привезли з собою власні речі, пов’язані з історією містечка. Це стало поштовхом для створення музейної експозиції у школі-інтернаті.

10 травня 1641 року Сатанів вдруге отримав магдебурзьке право. На клопотання мешканців Сатанова підтвердити магдебурзьке право місту привілеєм Катерини Сенявської та за згоди польського короля було відновлено "право магдебурзьке". У привілеї, що видала Катерина Сенявська, на міщан перекладався обов’язок щодо утримання своїм коштом міських фортифікацій.

Одна із замкових веж фортифікацій Сатанова. яка збереглась до нині. Фото: з архіву

2018 року цього дня в Хмельницькому презентували знайдені в Старокостянтинівському районі речі підпільників ОУН часів визвольних змагань українського народу в 40-50-ті роки ХХ століття. 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую