ye-logo.v1.2
19 Жовтня, 2019

Цей день в історії Хмельниччини: 10 травня

Юна МІТРАШКО Історія 1132
Одна із замкових веж фортифікацій Сатанова. яка збереглась до нині
Одна із замкових веж фортифікацій Сатанова. яка збереглась до нині. Фото: з архіву

Що про цей день розповідають історичні джерела.

10 травня 1641 року Сатанів вдруге отримав магдебурзьке право. На клопотання мешканців Сатанова підтвердити магдебурзьке право місту привілеєм Катерини Сенявської та за згоди польського короля було відновлено "право магдебурзьке". У привілеї, що видала Катерина Сенявська, на міщан перекладався обов’язок щодо утримання своїм коштом міських фортифікацій.

У 1993 році у Кам’янці-Подільському вперше річницю з дня народження Симона Петлюри (а він народився саме в цей день) відзначено урочистим вечором у міському Будинку культури. Симона Петлюра – український державний, військовий та політичний діяч, головний отаман військ Української Народної Республіки (УНР). Народився в передмісті Полтави, нині Україна (тоді Російська імперія). Під час громадянської війни перебував у Кам’янці-Подільському, Проскурові, Старокостянтинові. 

10 травня 1898 року в Проскурові народилась Аріель Дюран (Хая (Іда) Кауфман, 1898-1981) – відома американська письменниця, лауреат престижної американської нагороди – Пулітцерівської премії в галузі літератури.

10 травня 1977 року у селі Вовковинці (Деражнянський район) було проведено перше засідання клубу «Пошук». Педагог Раїса Чорненька разом із учнями пошуковцями провели величезну дослідницьку роботу, в результаті якої до Вовковинець почали приїжджати групи ветеранів, які проживали тут у 1930-1940 роках. Це солдати 289-го стрілецького полку 97-ї стрілецької дивізії, 39-го окремого кулеметного батальйону, 217-го стрілецького полку 80-ї стрілецької дивізії та ін. В 1979 році у Вовковинецькій школі-інтернаті пройшла перша організована зустріч ветеранів. Колишні військовослужбовці містечка відвідували вцілілі будинки, обходили територію, розповідали учням про події війни. В наступному році відбулася ще одна зустріч, яка тривала три дні. До Вовковинець приїхали ветерани з різних куточків СРСР, які привезли з собою власні речі, пов’язані з історією містечка. Це стало поштовхом для створення музейної експозиції у школі-інтернаті.

Минулого року цього дня в Хмельницькому презентували знайдені в Старокостянтинівському районі речі підпільників ОУН часів визвольних змагань українського народу в 40-50-ті роки ХХ століття. 

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую