ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

У Меджибожі зруйнували древній мур біля історичної пам’ятки

Історія 4852
Роботи проводилися без будь-яких дозвільних документів
Роботи проводилися без будь-яких дозвільних документів. Фото: з фейсбуку Сергія Шпаковського

За цим фактом поліція порушила кримінальну справу.

Сьогодні, 13 травня, в Меджибожі пам’яткоохоронцям разом з громадськими активістами довелося зупиняти важку техніку, аби не допустити руйнування пам’ятки архітектури національного значення. За словами Сергія Шпаковського, заступника директора з питань охорони культурної спадщини Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтв, про порушення пам’яткоохоронного законодавства в селищі повідомили поліцію, адже роботи на ділянці проводилися без будь-яких дозвільних документів.

«Те, що ми побачили, виходить поза рамки розуміння. Мова йде про територію пам'ятки архітектури національного значення - Костелу Святої Трійці XVII століття. З огляду на побачене, цілком можливо, що власник сусідньої ділянки затіяв будівництво. Наразі тут частково зруйновано давній мур – складову частину цієї пам'ятки. А також на значній площі знято археологічний культурний шар. Роботи проводилися без будь-яких дозвільних документів, без погодження… Зняли культурний шар без попередніх археологічних досліджень на території понад 10 соток землі. Ми викликали поліцію, представників управління культури, селищної ради… Техніку довелося зупиняти на ходу».

  

Зняли культурний шар без попередніх археологічних досліджень на території понад 10 соток землі.

Сергій Шпаковський зазначає, що в розмові з пам’яткоохоронцями власник ділянки виправдовувався, мовляв, не знав, що перед тим, як проводити будь-які земельні роботи в історичній частині древнього Меджибожа, потрібні дозвільні документи. Мур обіцяє відбудувати.

«Незнання не звільняє від відповідальності. Інакше ми втратимо усе цінне, що маємо. Вкотре нагадуємо, що на будь-які роботи в історичній місцевості потрібні дозволи. Поліція за фактом невиконання пам'яткоохоронного законодавства, зокрема руйнування муру та археологічного культурного шару, порушила кримінальну справу», - каже Сергій Шпаковський.

Тож пам’яткоохоронці сподіваються, що справа отримає логічне завершення.

   

Костелу Святої Трійці - пам'ятки архітектури національного значення.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую