ye-logo.v1.2
15 Листопада, 2019

Цей день в історії Хмельниччини: 2 червня

Юна МІТРАШКО Історія 1210
Одна з світлин Леоніда Западенко з фотовиставки “Забутий Проскурів”
Одна з світлин Леоніда Западенко з фотовиставки “Забутий Проскурів”. Фото: з архіву 2 червня 2014 рік

Про події краю, які стали історією.

2 червня 1919 року армія УНР продовжувала наступ, метою якого було взяття Камянець-Подільського. О 16 годині українська піхота, після гарматного бою, зайняла село Довжок і Підзамче. Батареї більшовиків підступили до Кам'янця-Подільського. Стратегічний бій тривав близько трьох годин. Група червоних відступила на південь, у район Жванчика, а звідти, вздовж Дністра, на схід. Бій за Кам'янець-Подільський скінчився перемогою українців.

Цього дня у 2011 році Першу премію літературного конкурсу “Коронація слова” отримала наша землячка - Оксана Радушинська. Перемогу у номінації “Романи. Для дітей 7-12 років” авторці приніс роман “Зелен-день, або Чарівні русалчині коралі”.

Ще, 2 червня 2011 року у Хмельницькому відбулася презентація незалежного літературно-художнього альманаху “Lithium”. Його мета надати можливості молодим реалізувати свій творчий потенціал. На презентації усі автори представили свої роботи та розповіли про життя та творчість.

У 2014 році в цей день хмельничанин Леонід Западенко презентував фотовиставку “Забутий Проскурів”. Понад 70 світлин, репродукції старовинних фотографій, на яких будинки та вулиці міста сторічної давнини.

Минулого року 2 червня, на майдані Незалежності в Хмельницькому відбулася акція на підтримку політв’язнів, які незаконно засудженні в Росії. Акція пройшла в рамках всесвітнього заходу на підтримку кінорежисера Олега Сенцова. Декілька десятків людей вийшли з плакатами «#FreeSentsov», «Червона картка для Кремля», «No FIFA World Cup with Sentsov in Gulag» тощо.

Хмельничани приєдналися до акції #FreeSentsov. Фото: з архіву 2 червня 2018 рік

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую