ye-logo.v1.2
20 Листопада, 2019

Цей день в історії Хмельниччини: 4 червня

Юна МІТРАШКО Історія 1618
У 2012 році 4 червня у Городку впав 400-літній дуб
У 2012 році 4 червня у Городку впав 400-літній дуб. Фото: з архіву

Що про цей день розповідають історичні джерела.

4 червня 1844 року, на клопотання подільського єпископа Арсенія видано дозвіл приєднати до Архієрейського дому в Кам’янці-Подільському частину міського бульвару. На схилі каньйону було насаджено сад, який простягався до самого кінця Архієрейського будинку, що отримав назву - Архієрейський сад. Нині це місце кам'янчани називають Західним бульваром.

4 червня 1919 року після взяття Камянець-Подільського (3 червня 1919 року) туди прибув військовий міністр Директорії Григорій Сиротенко. Місто чекало на приїзд Симона Петлюри. Водночас 16 дивізія армії УНР розпочала прийом в свої лави всіх охочих. Архівні джерела розповідають, що їх було багато.
Тим часом Українська армія, продовжувала наступ по всій лінії фронту вздовж Збруча. Після прориву фронту Червоної Армії в районі Волочиська і Чорного Острова. Більшовицьке командування будь-якою ціною намагалося втримати свої позиції, і тому в той же день перейменовує проскурівський робітничий загін у полк і кидає його без підтримки на передову. Погано озброєні солдати полку в першому ж бою в районі Чорного Острова 4 червня зазнають нищівної поразки, відкривши для групи армії УНР шлях на схід. Тож історія існування Проскурівського комуністичного робітничого полку виявилась дуже короткою. А Українська армія була все ближчою до взяття Проскурова.

У 2012 році 4 червня у Городку впав 400-літній дуб. Він ріс у парку поблизу районного будинку культури. Дерево було ботанічною пам’яткою природи, яка охоронялася законом. Унаслідок падіння дуба-велетня ніхто не постраждав. Стовбур дерева був частково пошкоджений і його чи не щороку комунальники і місцеві активісти «латали» будівельним розчином.

Цього ж дня у 2012 невідомі особи розповсюдили інформацію про вибух на хмельницькій АЕС. І хоч на підприємстві чутки спростували, пояснивши це тим, що «так атомники викидають у повітря пару. Цей процес відбувається щоночі, а інколи вдень. Для нетішинців це повсякденна картинка, нічого особливого. Паніки немає». Проте новина набула резонансу і привернула увагу медіа-простору країни до Нетішина.

Минулого року 4 червня завершився груповий етап чемпіонату України з футболу серед аматорів. Футбольний клуб «Хмельницький» свій останній поєдинок проводив у рідних стінах, приймаючи «ОДЕК» з Оржіва Рівненської області. Цей матч нічого не вирішував у турнірній таблиці, але він був останнім для Олександра Алієва на посту головного тренера хмельничан.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую