Гаряча тема:
- Війна
Цей день в історії Хмельниччини: 11 червня
Від давнини до сьогодення про людей та події.
У Товтрах, що поблизу села Залуччя, розташована відома Залучанська печера, що утворилася на лівому схилі долини річки Смотрич. Довжина печери 60 метрів. Як свідчать перекази, місцеве населення переховувалося в печері від нападників татар, турків та інших ворогів. Уперше в історії 11 червня 1890 року архієпископ Подільської єпархії Димитрій (в миру Дмитро Самбикін) здійснив привселюдне освящення Залучанської печери, нічні молебні по загиблих в ній жителях і провів хресний хід віруючих до Нігинських печер. На жаль, ця традиція призабута.
11 червня 1892 року на Поділлі почалась модернізація органів самоврядування. Впроваджувалась вона згідно з новим міським положенням. Документ визначав нову формулу обрахунку кількості членів міської думи. Зокрема обмежував представництво у міській думі нехристиян – їх частка скорочувалась з третини до 20 відсотків та євреїв - не більше 10 відсотків. Також розширено перелік сфер, рішення в яких потребували обов’язкового затвердження губернатора чи навіть (що було новацією у порівнянні з попереднім положенням) міністра внутрішніх справ. Крім того, запроваджувались спрощені органи управління у невеликих містах – виборного міського голову і управу мав замінити староста, якого затверджував губернатор. Зокрема, ці зміни торкнулись міст Старої Ушиці, Вербовця і навіть повітового центра Ямполя.
11 червня 1905 року на залізничній станції Проскурів, під час обшуку, жандарми виявили політичну контрабанду. В одному з кошиків виявлено 5 пудів (приблизно 80 кілограмів) нелегальної літератури переважно закордонного видавництва: «К русским солдатам от рабочих социалистов-революционеров», «Народное волнение в царствовании Николая І», «Ко всем русским солдатам». Літературу контрабандою відправляли місцеві соціал-демократи та соціалісти-революціонери. Прямувала політична контрабанда із Кам’янця-Подільського двома шляхами. Перший здійснювався через різних осіб у сусідні губернії. Другий шлях пролягав до Проскурова, а потім – залізницею в інші міста Російської імперії. Як правило, робилося це через місцеві відділення (Кам’янець-Подільське та Проскурівське) транспортної контори Петербурзького акціонерного товариства «Надежда».
Цього дня у 2013 році у Хмельницький із Кракова приїхав мобільний музей Блаженного Папи Іоанна Павла ІІ. Особисті речі та світлини Іоанна Павла ІІ розмістили у 18-метровому автопоїзді, який побував у шести містах України. Хмельницький став другим за рахунком, до цього мобільний музей був у Львові. В експозицію увійшли не лише розелій, пілеолус, ряса, нагрудний хрест та літургія годин Блаженного Папи, але й лижі, кубок із велоперегонів, у яких брав участь Іоанн Павло ІІ, сонцезахисні окуляри, посуд, годинник та велику кількість фотографій і інформації, зокрема про його відвідування України.
Цього дня у 2013 році у Хмельницький із Кракова приїхав мобільний музей Блаженного Папи Іоанна Павла ІІ. Фото: з архіву.
11 червня 2016 року в результаті артилерійського обстрілу шахти «Путилівська» («Бутівка-Донецька») в районі Авдіївка загинув Юрій Гнатюк, із позивним «Гуцул». Військовий родом із Красилова, був бійцем ДУК «Правий сектор». Під час ворожого обстрілу будівля шахти не витримала такої кількості попадань і просто завалилася. Під уламками загинуло ще четверо військових із Правого сектора та 11 отримали поранення різного ступеня складності.
11 червня 2017 року під обстрілами у зоні АТО загинув Олег Майстришин. Чоловік родом з села Підгірного Старокостянтинівського району. Служив у складі 30-ї окремої механізованої бригади. Його загін потрапив під артобстріл. Від важкого поранення Олег помер.
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: