ye-logo.v1.2
21 Листопада, 2019

Цей день в історії Хмельниччини: 28 червня

Юна МІТРАШКО Історія 1078
28 червня 1996 року депутати Верховної Ради України ухвалили Основний Закон нашої країни – Конституцію
28 червня 1996 року депутати Верховної Ради України ухвалили Основний Закон нашої країни – Конституцію. Фото: unian.ua

Що про цей день розповідають історичні джерела.

28 червня 1701 року Анна Францішка з родини Ґнінських одержала королівський дозвіл поступитися Проскурівським староством на користь свого сина Томаша-Юзефа Замойського. Згодом вона відписала сину і село Гречани з околицями, котре, хоч нібито потім і входило до староства, проте як маєток фігурує окремо. Попри це Анна Глінська далі керувала інтересами усієї великої родини Замойських. Саме вона привезла перші родини «мазурів» на Поділля. Аби швидко підняти з руїни свої маєтки, після панування татар вона розпочала переселення селян Мазовії. Отримавши від короля пільги для новопоселенців, родина Замойських пересилила на Поділля понад 900 сімей Мазовії. Так у Плоскирові та навколишніх селах з’явились "мазури".

28 червня 1919 року, неподалік від Кам'янець-Подільського на станції Балин, розстріляли полковника Петра Болбочана. Його заарештували 10 червня у Проскурові за підозрою в намірах заколоту. На сьогодні ім’я Петра Болбочана реабілітовано історією.

28 червня 1939 року був створений Довжоцький сільський район та Проскурівський сільський район. Ці зміни визначив Указ Президії Верховної Ради УРСР. Кам‘янець Подільський і Проскурів залишились містами обласного підпорядкування.

28 червня 1941 року у Проскурові відбувались наради міського та обласного керівництва про організацію евакуації та створення підпілля для боротьби з нацистами. У місті розташувався командний центр Південно-Західного фронту під командуванням генерал-полковника М.П. Кирпоноса. Саме тут 30 червня було прийнято рішення – до 9 липня відійти на рубіж Коростенського, Новоград-Волинського, Старокостянтинівського і Проскурівського укріпрайонів і фактично вперше офіційно розпочати відступ під натиском ворожих військ. .

28 червня 1996 року депутати Верховної Ради України ухвалили Основний Закон нашої країни – Конституцію. О 10 годині ранку 27 червня 1996 року спікер Олександр Мороз відкрив ранкове пленарне засідання парламенту і попередив колег, що працюватимуть вони без обідньої перерви. О 9 годині 18 хвилин 28 червня Конституція України була прийнята – в її підтримку проголосували 321 депутат, при 45 голосах проти і 12 тих, хто утримався. Це було найдовше засідання в історії українського парламенту.

28 червня 2014 у Старокостянтинові, відбувся парад вишиванок, присвячений пам'яті полеглих героїв та героєві Небесної сотні Сергію Бондарчуку. Старокостянтинівці пройшли маршем вулицями міста і продовжили святкувати День Конституції.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую