ye-logo.v1.2
18 Січня, 2020

Цей день в історії Хмельниччини: 20 липня

Юна МІТРАШКО Історія 1125
Що про цей день розповідають історичні джерела
Що про цей день розповідають історичні джерела. Фото: vesti.dp.ua

Від давнини до сьогодення про людей та події.

20 липня 1913 року у Кам’янці-Подільському народилась українська письменниця Ольга Мак. Рання смерть батька, голодне напів сирітське дитинство, юність, затьмарена голодомором 1932-1933 років – всі ці катаклізми події випали на її долю. Наприкінці 1931 року вона вийшла заміж за вченого, який навчався в аспірантурі. Після захисту дисертації чоловікові запропонували посаду доцента в Ніжинському педагогічному інституті. Тож Ольга переїхала в Ніжин і стала студенткою місцевого педінституту. А вже у 1943 році покинула Україну та переїхала до Австрії. Писати почала під час навчання в інституті, але на люди твори не показувала. В еміграції під псевдонімом стала друкувати оповідання в газеті «Свобода». У 1954 році в Мюнхені видала першу книжку — спогади про пережиті роки сталінського терору «З часів єжовщини». Переважну більшість творів Ольга Мак написала для дітей — молодших і старших. На жаль, видатна українська письменниця, наша землячка й досі незнана в Україні. З її творчого доробку тільки повість “Каміння під косою” побачила світ на Батьківщині та окремі оповідання друкувалися в українських часописах.

У 1917 році цього дня у Кам’янці-Подільському перебував генерал-лейтенант Павло Скоропадський (Гетьман України з 1918 року). На той час він був командиром 34-го армійського корпусу російської армії. Під час візиту Скоропадський зустрівся з генералом-квартирмейстером штабу Миколою Йосиповичем Раттелем та новим головнокомандувачем армій Південно-Західного фронту Лавром Корніловим.

20 липня у 2011 році в селі Климашівка Хмельницького району згорів храм преподобної Параскеви Сербської. Від 300-літнього храму залишилися лише вівтар, престол з утваррю та мощі трьох святих. А згоріло, крім самої будівлі, дуже багато ікон, серед них - біля десяти старовинних, яким більш як 150 років. Серед них - найстаровинніша - «Тайна вечеря» та копія чудотворної Почаївської ікони - «Надвратниця».

Минулого року 20 липня Марина Бех стала чемпіонкою України з легкої атлетики. Вона виграла першість із результатом 6 метрів 86 сантиметрів і підтвердили свій статус найкращої в секторі стрибків у довжину.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую