ye-logo.v1.2
24 Лютого, 2020

Цей день в історії Хмельниччини: 22 липня

Історія 1066
У боях за Кам'янець-Подільський 22 липня 1919 року Група січових стрільців зупинила більшовиків. На знімку Офіцери 3-го артполку. Меджибіж Подільської губернії 1919 рік.
У боях за Кам'янець-Подільський 22 липня 1919 року Група січових стрільців зупинила більшовиків. На знімку Офіцери 3-го артполку. Меджибіж Подільської губернії 1919 рік.. Фото: joanerges.livejournal

Про події краю, які стали історією.

У середині липня 1919 року через Збруч переправилась витіснена поляками 50 тисячна Українська Галицька Армія. Об'єднавшись з армією УНР розпочали наступальні операції проти Таращанської бригади червоних, яка рухалась на Кам’янець-Подільський. У важких боях за місто 22 липня Група січових стрільців зупинила більшовиків, а згодом оточила та вщент розгромила їх поблизу села Великий Карабчіїв (нині – Городоцького району), захопивши кілька сотень полонених. Водночас 22 липня противнику вдалося захопити Смотрич та Мар’янівну, чим було створено загрозу для 2-го корпусу УГА, який тоді зосереджувався в районі Дунаївців. Щоб виправити становище, галичани відразу перейшли у контрнаступ. І хоча галичанам одразу ж вдалося контрударом відбити Смотрич, ситуація залишалася складною, адже в цьому невеликому районі скупчився майже весь 2-й корпус галичан. Щоб розрядити ситуацію, було вирішено завдати концентрованого удару по Проскурову, захопити його і, таким чином, збільшити територію для дислокації корпусу.

22 липня 2015 року під час бойового завдання на Донбасі загинув старший пластун Микола Гордійчук з позивним "Гризун". Микола був громадським діячем Кам’янця-Подільського. На Схід пішов добровольцем у батальйон спецпризначення "Гарпун".

У 2015 році 22 липня, у Старокостянтинові відкрили гемодіалізний центр. Нове відділення відкрили з метою розвантаження, роботи гемодіалізного відділення обласної лікарні. На це виділили 6 кімнат в приміщенні Старокостянтинівської центральної районної лікарні. На ремонт лікарня отримала 350 тисяч гривень спонсорської допомоги. У відділенні функціонує 5 діалізних ліжок.

Минулого року 22 липня провели дослідження території старого єврейського кладовища в селі Кульчини на Красилівщині. Пам’яткоохоронці, мали за мету підтвердити місця поховань та єврейських братських могил в Кульчинах. У 20-му столітті усі надгробки тут були зруйновані та використані місцевими жителями при будівництві власних господарських будівель.

Надгробки на кладовищі були зруйновані ще в минулому столітті. Фото: з фейсбуку Миколи Пекарського

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую