ye-logo.v1.2
21 Вересня, 2019

Цей день в історії Хмельниччини: 22 серпня

Юна МІТРАШКО Історія 691
22 серпня у подіях і фактах минулого
22 серпня у подіях і фактах минулого. Фото: автора

Події краю, які увійшли в історію.

У Кам’янці-Подільському повіті було традицією наприкінці серпня проводити в школах для дітлахів, які з навчального року мали стати школярами, дитяче свято. Одне з таких свят відбулося 22 серпня 1920 року в Ярузькій народній школі Кам’янець-Подільського повіту. На урочистість прийшло багато дітей від 4 до 10 років. Програма дійства включала: вірші, пісні, ігри, танці. На завершення урочистості дітям роздали гостинці зі словами, що наближається час, коли вони будуть ходити до школи. Подібне свято проводилося 22 серпня в місті Смотрич Кам’янець-Подільського повіту, на яке прийшло близько 300 дітей. Оркестр зустрічав гостей виконанням «Інтернаціоналу».

22 серпня 2011 року на майдані Незалежності в Хмельницькому планували відкрити монументальну скульптуру «Віра. Надія. Любов». Але не відкрили оскільки не встигли зібрати скульптуру. Частини монументу заполонили чималу територію майдану.Тоді відкриття перенесли на 24 серпня на День Незалежності. Проте і тоді не вдалося, переносили відкриття монументу ще декілька разів, поки 22 вересня таки не завершили усі роботи.

Встановлювали памятник протягом двох місяців. Фото з архіву редакції.

22 серпня 2011 року перемогу на міжнародному співочому конкурсі «Дитяча Нова Хвиля-2011» здобув хмельничанин Андранік Алексанян. Унікальний від природи голос хмельничанина з дитинства приніс йому заслужену славу. Кілька сольних концертів, дитяче «Євробачення». Недарма унікального хлопчика називали українським Робертіно Лорреті.

У 2015 році 22 серпня на будинку Картинної галереї в Кам’янці-Подільському (колишній будинок Подільської духовної семінарії) урочисто відкрили меморіальну дошку Степанові Васильовичу Руданському. На дощі напис: «У цьому будинку в 1849—1855 роках у Подільській духовній семінарії навчався Степан Руданський, український поет і лікар». Розробляли пам’ятний знак скульптори — Роман Албул і Микола Мазур. Це був другий пам’ятний знак відомому діячу. Перший встановили на цьому ж місці у 1971 році. Під час реставрації будинку дошку зняли й, попри обіцянку, повторно не встановили. Побита таблиця зберігалася в дворі Національного історико-архітектурного заповідника «Кам’янець». Тому у 2015 році було прийнято рішення виготовити і встановити нову.

 

Меморіальні дошки Степанові Васильовичу Руданському 1971 та 2015 років. Фото: kampod.at.ua

 

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую