ye-logo.v1.2
19 Вересня, 2020

У Полонному історичну знахідку продали як «металобрухт» за тисячу гривень

Історія 9055
Вага знахідки становить 260 кілограмів і у пункті її оцінили в тисячу гривень
Вага знахідки становить 260 кілограмів і у пункті її оцінили в тисячу гривень. Фото: зі сторінки у Фейсбук «Сьогодення громади. Полонне»

Аби повернути артефакт полончанам довелося збирати гроші усією громадою.

Полонне – стародавнє містечко у якому досить часто жителі знаходять різні артефакти. Цього разу на історичну знахідку натрапили працівники підрядної фірми, які рили траншеї під водогін на вулиці Наталії Говорун.

«Знахідкою виявилася частина гармати, орієнтовно часів козацької доби. Метикуваті робітники дістали цю гармату і відвезли на пункт прийому металобрухту. Вага знахідки становить 260 кілограмів і у пункті її оцінили в тисячу гривень. Чоловіки взяли гроші і відразу їх витратили на особисті цілі», - розповіла начальниця відділу культури та туризму Полонської міської ради Тетяна Ярославська.

Жінка каже, що як тільки вона дізналася про знахідку, одразу повідомила у поліцію, яка допомогла відшукати артефакт у пункті прийому металобрухту.

Долучилися до викупу артефакту небайдужі полончани. Фото: зі сторінки у Фейсбук «Сьогодення громади. Полонне»

«Спочатку власник пункту гармату не віддав, мотивуючи тим, що він заплатив свої гроші та поверне її тільки тоді, коли отримає назад усі заплачені за неї гроші. Дізнавшись про прикрий випадок, небайдужі полончани, зібрали кошти і викупили вагому знахідку», - каже Тетяна Ярославська.

Наразі частина викопаної гармати знаходиться у Полонському історичному музеї, де вона буде досліджена і стане ще одним виставковим матеріалом у музейній колекції. При попередньому огляді зафіксовано, що це тильник гармати довжиною 54 сантиметрів. Діаметр орієнтованого ядра — 250 міліметрів.

Нагадаємо, нещодавно у Полонному стартувала літня польова археологічна школа. Наразі археологи та волонтери працюють тут над дослідженням підземної споруди на вулиці Пушкіна, 6. І вже зробили чимало важливих для розуміння історії міста відкриттів.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую