ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухате радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

У Кам’янці-Подільському археологи розкопали знахідку дохристиянських часів

Історія 3393
Науковці продовжують натрапляти на нові знахідки на території Строго замку
Науковці продовжують натрапляти на нові знахідки на території Строго замку. Фото: facebook.com

Науковці знайшли дві посудини чорноліської культури.

У Кам’янці-Подільському продовжуються розкопки на території Старого замку. Вже другий рік поспіль археологи, досліджуючи територію фортеці, натрапляють на нові знахідки. Цього разу науковці розкопали дві посудини часів до нашої ери.

«Посуд характерний для чорноліського пізного етапу. Це кухлики, або черпаки. Знахідки відносяться до періоду в межах 9-8 сторіччя до Різдва Христового, - розповів завідувач сектору «Музей старожитностей» Петро Болтанюк. - Знайдені вони в залишках господарської ями того часу, в яку влізла яма 17-го століття, але не до кінця. Вона, так би мовити, її законсервувала».

Розкопки проводяться згідно договору між музеєм та державним підприємством «Науково-дослідний центр «Охоронна археологічна служба України». Триватимуть вони до 11-12 вересня, а розпочалися ще у липні. У ході досліджень науковці знайшли залишки фундаментів церкви, 17 поховань і стільки ж господарських ям різного часу.

Читацте також: у Кам’янці-Подільському археологи знайшли брязкальце, якому тисячі років.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую