ye-logo.v1.2
14 Жовтня, 2019

Цей день в історії Хмельниччини: 18 вересня

Юна МІТРАШКО Історія 518
18 вересня в історії Хмельниччини
18 вересня в історії Хмельниччини. Фото: автора

Події краю, які увійшли в історію.

В архівах що стосуються УНР збереглась інформація, що 18 вересня 1919 року, в Кам’янці-Подільському вийшов так званий обіжник Української Народної Республіки у справах взаємин із найближчими сусідами. В документі йшлося що, місто мало стати прикордонним: «З Польщею вдалося дійти до тимчасового порозуміння й встановити демаркаційну лінію, котра, грубо її накреслюючи, проходить по річці Збруч, далі переходить на Волинь, де поляки займають станцію Славута (ми – Шепетівку), йде на північ до Сарни–Лунінець, і переходить до Білорусії».

18 вересня 2008 року в Дунаївцях відбулася Всеукраїнська конференція «Дунаєвеччина в контексті історії України», присвячена 605-ій річниці з часу першої згадки про місто Дунаївці і 85-річчю утворення Дунаєвецького району. На заході виступили 65 доповідачів, а за його результатами було видано випуск наукових праць «Дунаєвеччина очима дослідників, учасників і свідків історичних подій».

У 2011 році 18 вересня в Кам’янці-Подільському відбувся перший фестиваль «Республіка». Засновник фестивалю «Республіка» Андрій Зоін перед тим, як повернутися до України, десять років жив у Мадриді. Повернувшись на Хмельниччину він заснував фестиваль, який з одного боку забезпечував роботою, а з іншого – показував, що якісний культурний продукт можна зробити і на периферії. «Республіка» – музично-мистецький фестиваль сучасного вуличного мистецтва. Захід поділяється на художню, літературну та музичну частину. У 2018 році фестиваль переїхав у Хмельницький та вже цього року відбувся у двох містах в Хмельницькому і Камянці-Подільському.

18 вересня 2014 року пожежник з Хмельниччини став героєм-рятувальником року. Сергія Рудого з Деражні відзначили за дев'ять врятованих ним життів. З рук голови Державної служби з надзвичайних ситуацій Сергія Бочковського подолянин отримав відзнаку акції, диплом та подарунок.

18 вересня у 2016 році у Хмельницькому відбувся перший в нашому місті ІТ-фестиваль. На території парку Чекмана розтушували кілька зон: головна сцена, зона хакатону, розважальна зона для дітей, арт-майданчик, ІТ маркет, майданчик робототехніки та фудкорт. На захід приїхали лектори з різних куточків України.

 

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую