ye-logo.v1.2
30 Жовтня, 2020

Цей день в історії Хмельниччини: 18 вересня

Історія 1250
Цього дня дев\'ять років тому у Кам\'янці-Подільському завершився перший фестиваль «Республіка»
Цього дня дев'ять років тому у Кам'янці-Подільському завершився перший фестиваль «Республіка». Фото: з архіву

Події краю, які увійшли в історію.

В архівах що стосуються УНР, збереглась інформація, що 18 вересня 1919 року в Кам’янці-Подільському вийшов так званий обіжник Української Народної Республіки у справах взаємин із найближчими сусідами. В документі йшлося, що місто мало стати прикордонним: «З Польщею вдалося дійти до тимчасового порозуміння й встановити демаркаційну лінію, котра, грубо її накреслюючи, проходить по річці Збруч, далі переходить на Волинь, де поляки займають станцію Славута (ми – Шепетівку), йде на північ до Сарни–Лунінець, і переходить до Білорусії».

18 вересня 2008 року в Дунаївцях відбулася Всеукраїнська конференція «Дунаєвеччина в контексті історії України», присвячена 605-ій річниці з часу першої згадки про місто Дунаївці і 85-річчю утворення Дунаєвецького району. На заході виступили 65 доповідачів, а за його результатами було видано випуск наукових праць «Дунаєвеччина очима дослідників, учасників і свідків історичних подій».

У 2011 році 18 вересня в Кам’янці-Подільському завершився перший фестиваль «Республіка». Засновник фестивалю «Республіка» Андрій Зоін перед тим, як повернутися до України, десять років жив у Мадриді. Повернувшись на Хмельниччину він заснував фестиваль, який з одного боку забезпечував роботою, а з іншого – показував, що якісний культурний продукт можна зробити і на периферії.

Тоді до стародавнього міста з’їхалися художники, музиканти та літератори з України та низки інших країн. Протягом трьох днів на трьох, встановлених на території фортеці та на Вірменській площі сценах, глядачів тішили вуличне мистецтво у всіх його проявах – музика, малюнок, танець. Музична «Республіка» розгорнулася на території старої фортеці. У концертах тоді взяли участь як молоді, так і вже відомі гурти: «С.К.А.Й.», «Сheese people», «АННА», «Карна», «The Вйо», «Мотор’ролла» тощо. Літератори представляли свої твори на території Вірменської площі. А художня частина відбувалася щодня під час фестивалю та протягом 7 днів після його закінчення. Художники з Іспанії, Білорусії та України розписували та розмальовували стіни чотирьох будинків у різних мікрорайонах міста.

А цьогоріч у Кам'янці-Подільському відбудеться вже ювілейний, десятий, фестиваль музики та стріт-арту. Вируватиме "Республіка" протягом 25-27 вересня на п’яти майданчиках на території фортеці. Всі локації будуть огороджені, а на вході фестивальникам проводитимуть температурний скринінг. Сцени для виступу митців розташують на історичних спорудах Старого міста.

18 вересня 2014 року пожежник з Хмельниччини став героєм-рятувальником року. Сергія Рудого з Деражні відзначили за дев'ять врятованих ним життів. З рук голови Державної служби з надзвичайних ситуацій Сергія Бочковського подолянин отримав відзнаку акції, диплом та подарунок.

18 вересня у 2016 році у Хмельницькому відбувся перший в нашому місті ІТ-фестиваль. На території парку Чекмана розташували кілька зон: головна сцена, зона хакатону, розважальна зона для дітей, арт-майданчик, ІТ маркет, майданчик робототехніки та фудкорт. На захід приїхали лектори з різних куточків України.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую